ЈОШ 180 МИНУТА ПРЕД "ОРЛОВИМА": Фудбалери Србије слабим оценама положили два последња испита

Н. И.

26. 03. 2024. у 18:37

ВИДЕО сам оно што сам желео. Какву-такву победу, Тадићев рекордни наступ за Србију и деби који ће Баждар да прати до краја каријере. Ове две реченице су најкраћи могући сиже онога шта је селектор Драган Стојковић видео од свог тима у пријатељској утакмици у Ларнаки против Кипра. Мршава победа од 1:0, гол на чисто фудбалско лукавство Сергеја Милинковић-Саивћа у 7. минуту, сасвим солидно првом полувреме, па тешко мучење у преосталих 45 минута су ствари које би Пикси, цео његов стручни штаб у навијачи који су имали стрпљења да одгледају део тв пренос, што пре да забораве.

ЈОШ 180 МИНУТА ПРЕД ОРЛОВИМА: Фудбалери Србије слабим оценама положили два последња испита

- Да је Митровић погодио мрежу са беле тачке у 10. минуту, лакше би се контролисала утакмица. Овако, остаје нам да се што боље спремамо за оно што је најважније за нас. Окупљање у мају и две последње пробе почетком јуна, против Аустрије у Бечу и Шведске у Стокхолму - храбри себе и људе око себе селектор Стојковић.

Дакле, половину контролних тестова Србија је положила прилично слабим оценама. Дебакл од Русије у Москви (4:0) и бледи тријумф на Кипру (1:0) су суморан утисак из првих 180 минута "пробног лета" наших фудбалских "орлова". Од њих се очекује да коначно машу крилима или направе неку бравуру у преосталих 180 минута на два пријатељска дуела. После тога више нема поправног испита.

Јер, у недељу 16. јуна Србију у Гелзенкирхену од 21 сат у 1. колу Првенства Европе чека Енглеска. Тај Гелзенкирхен, иначе некако одвратно звучи када се помене било ком навијачу наше репрезентације. У том граду смо последњи пут доживели дебакл од Аргентине на Мундијалу 2006. године. Далеко било... После тих 6:0 и легендарнног селектора Петковића су дежурни циници почастили погрдним надимком.

Митар са пенала 2:2

АЛЕКСАНДАР Митровић, фудбалски јунак нације, не може да се похвали неким учинком као - пеналџија. Шут са беле тачке у 10. минуту утакмице у Ларнаки против Кипра био је тек четврти једанаестерац који је извео у својој каријери у дресу Србије. Два пута је био прецизан, против Црне Горе и Турске, а два пута неуспешан, такође против Црне Горе и Кипра.

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47