ЈАН ОБЛАК ХЕРОЈ АТЛЕТИКА: Невероватна утакмица у Мадриду, "јорганџије" после пенала прошли у четвртфинале Лиге шампиона

Часлав Вуковић

13. 03. 2024. у 23:45

ФУДБАЛЕРИ Атлетико Мадрида играће у четвртфиналу Лиге шампиона, пошто су елиминисали Интер са укупним резултатом 3:1 и то након бољег извођења пенала.

ЈАН ОБЛАК ХЕРОЈ АТЛЕТИКА: Невероватна утакмица у Мадриду, јорганџије после пенала прошли у четвртфинале Лиге шампиона

После 120 минута игре на стадиону "Ванда Метрополитано" исход је био 2:1 у корист тима Дијега Симеонеа. Екипа из Милана славила у првом мечу са 1:0.

Сјајан дуел одиграли су "јорганџије" и "нероазури". Било је мноштво шанси, три гола и пенал серија која је одлучила путника у наредну фазу такмичења.

Јунак је на крају постао голман Атлетика Јан Облак који је зауставио ударце Алексиса Санчеза и Дејвија Класена, док је у последњој серији Лаутаро Мартинез пребацио цео гол. Прецизни за Интер били су само Хакан Чалханоглу и Франческо Аћерби. За Мадриђане су погађали Мемфис Депај, Родриго Рикелме и Анхел Кореа, а Јан Зомер је зауставио једино ударац Саула Нигеза.

Навијачи домаћег тима су размаку од два минута прошли стање од туге до еуфорије, пошто је најпре Федерико Димарко довео изабранике Симонеа Инзагија до предности у 33. минуту. Само два минута касније на семафору је стајало 1:1 после поготка Антоана Гризмана.

Било је прилика у наставку утакмице на обе стране, али резултат се није мењао и све је изледало да ће Интер међу осам најбољих екипа Старог континента, но тако није мислио Мемфис Депај који је навијаче Атлетика довео до екстазе након поготка у 87. минуту.

Када је судија Симон Марчињак одсвирао крај постало је јасно да ће се након продужетака или пенала одредити последњи путник у четвртфинале. То је на крају био тим из Шпаније пошто је био бољи после удараца са 11 метара.

Подсетимо, у четвртфиналу ће тако поред "јорганџија" играти Арсенал, Барселона, ПСЖ, Борусија Дортмунд, Бајерн, Манчестер сити и Реал Мадрид.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА КАТАИЈА: Сјајан пријем и завршница "десетке" Црвене звезде

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00