ЗВЕЗДА ПРЕСТИГЛА ПАРТИЗАН: Црвено-бели победили у Нишу и преузели прво место у Суперлиги Србије (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

13. 03. 2024. у 20:49 >> 19:45

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Раднички у Нишу са 2:0 у 25. колу Суперлиге Србије и на тај начин су преузели прво место на табели.

Изгубио је Партизан неочекивано од Напретка (1:0). Црвено-бели су то искористили, славили на "Чаиру" и вратили се на чело табеле са 62 бода, и сада имају два више од вечитог ривала.

Изабраници Владана Милојевића су од старта утакмице кренули да нападају, нису створили пуно правих прилика. Најбољу је имао Јован Шљивић када је лопта окрзнула пречку и отишла преко гола.

Ипак, гости су до предности стигли у 34. минуту. Лопта се после корнера одбила до Гелора Канге који је шутирао из даљине, лопта је погодила некога и завршила у мрежи гола који је чувао Димитрије Стевановић.

У наставку утакмице је и домаћин заиграо доста боље и могао је до изједначења у 69. минуту, али је Омри Глазер невероватном интервенцијом зауставио ударац главом Семира Смајлагића.

Дао је тренер Звезде прилику Александру Катаију на овој утакмици у последњих 20 минута и десетка црвено-белих му је вратила поготком. Примио је лопту у казненом простору ривала, сјајно је шутирао и погодио даљи угао гола домаћих.

То је била последња ситуација вредна помена на "Чаиру", па Звезда као првопласирана дочекује крагујевачки Раднички који има свих шест победа у другом делу сезоне.

Гостујући фудбалери су на крају утакмице славили важан првествени тријумф са својим навијачима.

@vecernjenovostisport Radnički je poražen u Nišu od Crvene zvezde 2:0, a gosti su trijumf proslavili sa najvernijim navijačima #fkcz #delije #superliga #radnički ♬ original sound - Novosti sport

Раднички из Ниша наставља борбу за опстанак. Овај тим је на 14. месту на табели са 23 бода.

Раднички - Црвена звезда 0:2 (0:1)

Стадион: "Чаир". Гледалаца: 9.000. Судија: Марко Ивковић (Лајковац). Стрелци: Канга 34, Катаи 87. (Звезда)

РАДНИЧKИ (5-4-1): Стевановић – Фај (од 90. Идрис), Петковић, Бакић, Војновић, Белаковић – Јамкам, Луковић, Стојковић (од 59. Вукић), Цветковић – Смајлагић (од 72. Терзић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Мијаиловић (од 81. Мимовић), Ђига, Спајић, Родић – Kанга 7, Хванг 7 (од 59. Иванић) – Букари (од 72. Kатаи), Шљивић (од 59. Стаменић), Олајинка 6 – Ендијај (од 59. Kрасо).

Друго полувреме: Раднички - Црвена звезда 0:2

90+3' - Крај утакмице!

90+1' - Утакмица је продужена за три минута.

87' - Нови гол у Нишу. Александар Катаи је примио лопту унутар шеснеастерца ривала, сјајно је реаговао и погодио је малу мрежу.

80' - Нема много узбуђења од тренутка када је домаћин имао велику прилику за изједначење.

69' - Невероватна одбрана Глазера. Смајлагић је одлично шутирао главом из непосредне близине, Израелац се бацио и успео је некако да интервенише, касније је Ђига отклонио опасност.

59' - Пробао је Шериф Ендијај из слободног ударца. Ипак, није то урадио онако како је желео па је лопта отишла високо преко гола Радничког.

49' - Опасан напад црвено-белих на старту другог дела. Букари је шутирао искоса са десне стране, но лопта је отишла поред гола домаћег тима.

46' - Почело је друго полувреме на "Чаиру".

Прво полувреме: Раднички - Црвена звезда 0:1

45+1' - Завршено је прво полувреме на "Чаиру".

44' - Раднички је озбиљно запретио. Најпре је ударац једног играча Нишлија зауставио Израелац на голу Звезде, а онда је Марко Петковић из одличне позиције шутирао поред гола.

39' - Домаћин је извео први корнер, али Омри Глазер је добро интервенисао пошто је избоксовао лопту у поље.

34' - Успела је Звезда да пробије бедем Радничког. Лопта се после корнера одбила до Канге који је снажно шутирао, лопта је на путу ка голу захватила једног играча Нишлија и завршила је у мрежи домаћег тима.

29' - Фантастично је реаговао Стевановић после ударца Хванга и одбио је лопту у корнер из кога гости нису запретили.

24' - Најбоља прилика на утакмици за госте. Лопта је дошла до Шљивића који је шутирао са неких осам метара, лопта је окрзнула пречку и отишла преко гола.

20' - Пробао је и Јован Шљивић, али добро је био постављен голман Радничког и успео је без већих проблема да заустави покушај младог играча црвено-белих.

14' - Сада је и Олајинка покушао из даљине, ипак ни он није био прецизан. За сада гости покушавају из даљине да савладају Стевановића.

11' - Нема за сада много опасности ни по Стевановића, ни по Глазера. Звезда има посед, но није направила ниједну праву прилику.

8' - Пробао је Канга са неких 35 метара, али лопта је отишла високо преко гола Нишлија, па до промене резултата у раној фази утакмице није дошло.

Гелор Канга/ФОТО: А. Илић

1' - Почела је утакмица у Нишу. Црвено-бели би евентуалном победом престигли Партизан и прешли би на чело табеле.

Уочи меча:

Састави тимова:

Раднички Ниш (4-3-3): Стевановић, Бакић, Белаковић, Цветковић, Фаи, Луковић, Петковић, Смајлагић, Стојковић, Војновић, Јамкам.

Црвена звезда (4-2-3-1): Глазер – Мијаиловић, Ђига, Спајић, Родић - Канга, Хван - Букари, Шљивић, Олајинка - Ендијај.

Црвено-бели на југу наше земље желе да се врати на победнички колосек након што су на стадиону "Рајко Митић" ремизирали са Партизаном (2:2).

Тренер гостију Владан Милојевић на овом мечу неће моћи да рачуна на капитена Александра Драговића, док ће Гелор Канга бити на терену, пошто се поткрала грешка о броју жутих картона које је зарадио Габонац.

Ни код домаћина не цветају руже. Доскорашњи стратег Нишлија, Никола Трајковић поднео је оставку након пораза од панчевачког Железничара (2:3). Такође, у тиму неће бити бившег голмана шампиона Србије Николе Васиљевића, као и Едмунда који као позајмљен играч црвено-белих нема право наступа.

Црвена звезда је тренутно друга на табели са 59 бодова, има један мање од лидера Партизана.

БОНУС ВИДЕО: ЗА РОЂЕНДАН ЗВЕЗДЕ: Велика бакљада "делија" у 79. минуту дербија

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44