"ПАРТИЗАН НЕ СЛАВИ ЈЕДАН БОД": Александар Јовановић најбољи играч 24. кола Суперлиге

Танјуг

12. 03. 2024. у 09:50

Голман фудбалског клуба Партизан Александар Јовановић, који је проглашен за најбољег играча 24. кола Суперлиге Србије, рекао је да његова екипа није славила бод у "вечитом" дербију јер је ишла на победу.

ПАРТИЗАН НЕ СЛАВИ ЈЕДАН БОД: Александар Јовановић најбољи играч 24. кола Суперлиге

Јовановић је примио два гола, али је имао и осам одбрана и био је један од најбољих играча у суботу у 172. "вечитом" дербију против Црвене звезде на стадиону "Рајко Митић", 2:2. Гостујући на телевизији Арена спорт, Јовановић је рекао да његова екипа није славила бод, већ да је дошла да победи и да је најјачи утисак на њега оставила атмосфера на стадиону.

"Не бих се сложио да смо прославили нерешен резултат. Партизан не слави један бод на гостовању у дербију. Што се осталих прича тиче, не желим да се бавим тиме, држим се свог посла", навео је Јовановић, пренео је сајт Партизана.

Он је рекао да је Звезда била боља у првом полувремену, а његова екипа у другом, као и да је утакмица била изједначена до црвеног картона који је добио његов саиграч Ксандер Северина.

"Након тога, са играчем мање било је јако тешко играти против расположеног противника. Истакао сам и после утакмице, имали смо 2:1 и у тим тренуцима смо ишли на победу", рекао је Јовановић.

Голман црно-белих додао је да је то била једна од најважнијих утакмица у његовој каријери.

"Упоредио бих можда једино са утакмицом када сам бранио против Реал Мадрида. Моја друга утакмица у 'вечитом' дербију, светковини српског фудбала, али похвалио бих моје играче што смо успели да се одбранимо са играчем мање. Али, понављам - ишли смо на стадион 'Рајко Митић' да победимо", навео је он.

"Не бих превише истицао себе. Дошли смо по сва три бода, нисмо одиграли прво полувреме како треба, друго јесмо, али није било лако после црвеног картона за Северину. Јако добра моја утакмица, поготово због притиска који таква утакмица ствара, али волим да играм такве мечеве. Фокусирани смо, желимо да уђемо у плеј-оф са првог места на табели.

Фудбалери Партизана играју у среду од 16.55 на свом терену против Напретка из Крушевца, у 25. колу Супер лиге.

Партизан је први са 60 бодова, а Звезда има бод мање.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊЕ: И "гробари" и "делије" задовољни дербијем

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49