МАКАБИ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ОЛИМПИЈАКОСУ У АТИНИ: Славили и Молде и Лил у Лиги конференција

07. 03. 2024. у 21:00

Прва четири дуела Лиге конференција одиграна су од 18:45, а задовољнији након првог меча осмине финала могу да буду Макаби, Молде и Штурм.

Израелски Макаби је већ једном ногом у четвртфиналу поменутог такмичења, јер је био силовит на гостовању Олимпијакосу и славио са 4:1.

Тим из Тел Авива је после само девет минута игре головима Захавија и Шахара водио са 2:0, да би Ел Каби у 12. минуту вратио домаћину какву-такву наду.

Ипак, Захави је својим новим голом у 30. минуту најавио убедљиву победу свог тима, да би у наставку Перец поставио коначан резултат.

Дуел два бивша првака Европе, завршен је резултатом 0:0, уз по једно искључење на обе стране. Прво је фудбалер гостујуће екипе Конса добио други жути картон, да би само два минута касније другу јавну опомену у дресу "копљаника" зарадио и Гојер.

Што се поменуте утакмице тиче, Ајакс је био ближи победи, а велике прилике пропустили су Броби и Тејлор.

У осталим сусретима Молде је у финишу дошао до победе од 2:1 протви Клуб Брижа, док је Лил са убедљивих 3:0 славио на гостовању Штурму.