ТРОЈКА СКУПО ПЛАЋЕНА: Како је Црвена звезда победила ТСЦ у дербију кола

З. Ћоровић

02. 03. 2024. у 18:59

ШАМПИОН је положио испит у првом дербију и у добром расположењу дочекује следећи, још важнији мегдан са Партизаном. У лепом фудбалском амбијенту, на крцатом стадиону у Бачкој Тополи, Црвена звезда је савладала ТСЦ, а и овога пута су јој досуђена два оправдана пенала - 3:1 (1:0).

Ипак, плаћена је скупа цена за тријумф. Велики пех за црвено-беле је што се капитен Александар Драговић теже повредио, страдао му је мишић, напусти је терен у 28. минуту и велике су шансе да ће пропустити дерби са Партизаном следеће суботе. То није био једини малер, млади нападач Владимир Лучић изврнуо је зглоб, а у самом финишу је и други штопер Спајић храмљући напустио терен.

Кренуо је шампион силовито. Жесток, висок пресинг Београђана често је уносио панику код домаћина. Та агресивна тактика донела је и водећи гол, када је Канга у 35. пресекао почетни пас голмана Илића и Вулић је морао у свом казненом простору ризично да уклизава како би спречио најгоре. Учинило се да је старт исправан, али је после интервенције из ВАР собе судија Илић показао на белу тачку јер је било очигледно да је везиста плавих руком повукао лопту као хокејашком палицом.

Пенали су за Кангу постали права посластица, ово му је био шести ове сезоне - 0:1. Могао је Габонац и много раније да се упише у стрелце, али је у 8. минуту његова бомба са ивице шеснаестерца задрмала пречку.

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић мало је изненадио преписком Бахаровог изума са Мијаиловићем на десном беку. Разлика је у томе што је код Израелца и у тој, али и у неким другим варијантама, одбрана била много лабавија. Међутим, када је Ђига заменио искусног Драговића оправдано се појавила бојазан код Звездиних навијача да би могло да зашкрипи у последњој линији. То се потврдило код корнера домаћих у 61. када је Ђига испустио Пантовића, што је кажњено изједначењем - 1:1.

Само два минута касније Звезда је поново повела. Канга је оштро центрирао, лопта је прескочила неким чудним случајем тројицу играча и на другој стативи као "наручена" села на Букаријеву десницу за лак мат - 1:2.

ТСЦ је свом снагом кренуо по ново изједначење. Оно би се и десило да Звездин голман Глазер врхунском интервенцијом, налик бројним из Лиге шампиона, није спречио да снажан удрац Јовановића са десетак метара заврши у мрежи. Драме није било, јер је у финишу досуђен и други пенал за госте после наивног прекршаја Антонића над Красоом. Корејанац Хванг био је прецизан и ставио тачку на тројку.

- Много нам је било важно да победимо, честитам играчима на одличној партији. Добро смо се припремили, имали јасан циљ, иако су нам три повереде Драговића, Лучића и Спајића направиле велике проблеме - рекао је после меча Владан Милојевић, тренер црвено-белих.

Његов млађи колега Жарко Лазетић жалио је за бољим резултатом.

- Честитам Звезди на победи, боље смо играли у наставку, али нас је скупо коштала непажња код другог примљеног гола. Рекао сам мојим играчима и пре утакмице: сила Бога не моли, али силу Бог не воли - био је мало и загонетан Лазетић.

ТСЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Пантовић у 61. минуту за ТСЦ, а Канга у 36. минуту (из пенала) Букари у 63. и Хванг у 84. (из пенала) за Црвену звезду. Стадион: "ТСЦ арена". Гледалаца: 4.000. Судија: Милан Илић 7.

ТСЦ: Илић 6 - Крстић 6, Пејић 6, Антонић 6, Петровић 6 (од 70. Влалукин -) - Милосављевић 6, Вулић 6 (од 70. Ракоњац -), Ђаковац 6,5 (од 90. Поповић-) - Јовановић 6,5 (од 70. Радин -), Пантовић 6,5 (од 74. Станић -), Ћирковић 6.

Ц. ЗВЕЗДА: Глазер 7,5 - Мијаиловић 7, Драговић - (од 28. Ђига 6), Спајић 7, Родић 7 - Канга 8, Хванг 7, Иванић 7 (од 77. Олањинка-) - Лучић 6,5 (од 43. Стаменић 6,5), Букари 7, Ендиаје 7,5 (од 77. Красо-).

Играч утакмице: Канга (Ц. звезда).

Бонус видео: "ЖАБИЦА" КОЈА ЈЕ ШОКИРАЛА ЗВЕЗДУ: Овако је ТСЦ дао гол шампиону

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47