"НАПРАВИЋЕШ НАМ ПРОБЛЕМЕ!" Макрон морао да реагује због фудбала, Мбапе стигао у Јелисејску палату
ФРАНЦУСКИ фудбалер Килијан Ембапе на прагу је преласка у Реал Мадрид, многи говоре да је тај посао већ завршен.
ФОТО: ЕПА
Пре две године такође је посао био на прагу тога да буде завршен, а тада се у све умешао председник Француске, Емануел Макрон, који је убедио звезду француске репрезентације и заштитно лице Лиге 1 да продужи уговор са Парижанима.
Председника клуба Насера Ел Келаифија је Ембапе обавестио да нема намеру да овог лета продужи уговор, али...
Емануел Макрон поново је са једним од најбољих играча данашњице одржао састанак, поред тога, присуствовао је и Келаифи, али и катарски емир Тамим бин Хамад Ал Тани, коме ће то бити прва званична посета Француској од кад је 2013. засео на трон.
Не треба заборавити да је он власник свих државних фондова ове пребогате земље, па тако и оног који је званично власник Пари сен Жермена, али познато је и да се ретко меша у послове председника клуба Насера Ал Хелаифија који је на челу од 2012.
Истина је и да је Ал Хелаифи у три наврата, бар колико се јавно зна, покушао да наговори Ембапеа да продужи уговор и да није успео да га убеди, а видећемо како ће на њега деловати убеђивање првог човека Француске и првог човека Катара.
Камере су забележиле кратку и јасну поруку Макрона који је Ембапеу поручио:
- Направићеш нам велике проблеме, поручио је председник француске нападачу.
ЛИЛ У ПРОБЛЕМУ, ЗВЕЗДА У НАЛЕТУ: Почиње двобој за осмину финала Лиге Европе!
ЛИЛ и Црвена звезда у четвртак започињу плеј-оф битку за пласман у осмину финала Лиге Европе, а први чин игра се на "Пјер Мороа" стадиону од 21.00. Французи су лигашку фазу завршили на 18. месту, док је српски шампион био 15, са два бода више, тако да нас очекује веома изједначен двомеч.
19. 02. 2026. у 07:30
НОВАК ЂОКОВИЋ СЕ НАЉУТИО: Повукао овај потез
ПОСЛЕ попраза у финалу Аустралијан опена, а онда и одласка са супругом Јеленом на Зимске олимпијске игре у Италију Новак Ђоковић је озбиљно тенис ставио у други план. Али, сада се "белом спорту" враћа.
18. 02. 2026. у 20:26
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)