ДИБАЛИНА УТАКМИЦА СЕЗОНЕ: Рома чува сан о Лиги шампиона

Танјуг

26. 02. 2024. у 20:58

Аргентински фудбалер Пауло Дибала дао је три гола у победи Роме над Торином резултатом 3:2 у мечу 26. кола Серије А.

Дибала је први гол на мечу постигао у 42. минуту са пенала, други у 58. на асистенцију Брајана Кристантеа, а трећи на додавање резервисте Ромелуа Лукакуа у 69. Стрелци за Торино били су Дуван Запата у 44. и Деан Хуијсен (аутогол) у 89. минуту.

Обе екипе су имале српске голмане међу стативама, за Рому је бранио Миле Свилар, а за Торино Вања Милинковић-Савић. Иван Илић је играо за Торино од 81. минута, Урош Кабић је остао на клупи "бикова".

Рома је победом остала шеста са 44 бода и има реалне шансе да избори за пласман у Лигу шампиона. Торино је остао десети са 36 бодова.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез