ПАРТИЗАНЕ, ЧУВАЈ СЕ ДЕВЕТОГ МИНУТА: Црвена звезда "прети" пред вечити дерби

26. 02. 2024. у 12:48

ВОДЕЋИ Партизан и актуелни првак Србије у фудбалу Црвена звезда могли би ускоро да у међусобном дуелу одлучују о томе ко ће у мају подићи шампионски пехар, а пред тај "вечити дерби" црвено-бели су се подичили несвакидашњим податком.

ПАРТИЗАНЕ, ЧУВАЈ СЕ ДЕВЕТОГ МИНУТА: Црвена звезда прети пред вечити дерби

У објави клуба с Маракане на званичном сајту наводи се, наиме, следеће:

"Фудбалери Црвене звезде су од почетка другог дела првенства славили на три узастопне утакмице у којима су црвено-бели савладали Вождовац, Нови Пазар и Чукарички. На све три утакмице, први гол смо постигли у деветом минуту.

На пролећној премијери уживали смо у феноменалном амбијенту приређеном од стране наших најватренијих навијача, а комплетна публика на Маракани није дуго чекала да види први погодак наших првотимаца у календарској 2024. години. Играо се тачно девети минут када је Милан Родић сачекао одбитак на ивици казненог простора и веома прецизним ударцем спаковао лопту у сам угао гола за ерупцију одушевљења.

Након победе против популарних "змајева", уследило је гостовање у Новом Пазару. Домаћин тог дуела је увек препознатљив као неугодан ривал на свом терену, али то није омело нашег капитена Александра Драговића да главом матира Мирковића на центаршут Гелора Канге из слободног ударца и то поново у деветом минуту. Све то је омогућило да наша екипа у наставку меча игра сигурније и са великом дозом самопоуздања однесе победу.

У викенду иза нас савладан је Чукарички на стадиону Рајко Митић. Коначан резултат на семафору је био 3:0, а у листу стрелаца су се уписали Гелор Канга, Шериф Ендиаје и Осман Букари. Гледали смо исти рецепт и у 22. колу домаћег првенства, а то је 'отварање' противника у уводним минутима. После прекршаја над Урошем Спајићем досуђен је једанаестерац, а након прецизног ударца Звездиног Габонца, наши момци су дошли до предности после тачно девет минута фудбала на Маракани."

Звезда следећег викенда гостује трећепласираном ТСЦ-у, а Партизан дочекује претпоследњи Железничар.

Потом ће 9. марта на "Маракани" Црвена звезда дочекати Партизан, који у овом тренутку има бод више од "вечитог ривала", 56 наспрам 55. ТСЦ је трећи са 46.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу