НАПРЕДАК ЗГРОМИО НОВИ ПАЗАР: Крушевљани са фудбалером који је играо с поломљеном шаком наставили препород, Пазарци тону све дубље

25. 02. 2024. у 19:02

Фудбалери Напретка из Крушевца савладали су екипу Новог Пазара на свом терену резулатом 3:1 у 22. колу Суперлиге Србије.

Већ од почетка Напредак је имао иницијативу коју је успео да крунише Огњен Мршић на асистенцију Лазара Зличића у 17. минуту. Након 18 минута досуђен је пенал за Напредак и предност је дуплирао Андрија Мајдевац. Свега четири минута касније Небојша Бастајић повисио је резултат на 3:0 и деловало је да је Напредак већ решио питање победника.

Нови Пазар је до полувремена успео да унесе мало узбуђења у меч, када је Адем Љајић успео да избори једанаестерац и потом да га у судијској надокнади времена реализује чиме је смањио резултат на 3:1.

У другом делу игре није било већих узбуђења. Покушали су Пазарци да дођу до изједначења, нападали су, али после повреде Љајића нису имали правих прилика. На крају ова победа је могла бити и убедљивија јер су Крушевљанима поништена два гола због офсајда.

Фудбалери Новог Пазара дочекали су крај са десет играча пошто је Абдулај Сисе добио други жути картон, али ту није био крај "мука": када се меч завршио, изабранике Игора Матића је "Торцида Санџак", како себе називају пазарски навијачи, позвала пред трибину да им каже шта мисли о серији лоших резултата. А ово је, рачунајући и јесењи део сезоне, пети узастопни меч без победе (а четврти пораз), па и не чуди што су ривали попут крагујевачког Радничког и Чукаричког престигли Нови Пазар на табели Суперлиге.

Након ове утакмице, наиме, Напредак заузима десету позицију са 28 бодова, док је Нови Пазар на шестом месту са 30 бодова.

Оно што даје посебну чар победи Крушевљана је детаљ који је открио тренер Напретка, Владимир Гаћиновић.

Он је, говорећи за ТВ Арена спорт, обелоданио да је Јован Маринковић играо са поломљеном шаком.

- Јован Маринковић... Он је херој. Тако сам поносан на све њих. Ово су момци са карактером. А ја у мојој каријери нисам водио карактернију екипу. То сам им и рекао на састанку пред утакмицу - открио је 58-годишњи тренер.

Напретку је ово био шести узастопни меч у Суперлиги без пораза, а четврта победа у тој серији, па и не чуди што је утекао из опасне зоне.

Бонус видео: "Делије" послале поруку Русији на мечу Црвена звезда - Вождовац