ФУДБАЛСКА "ЛУДНИЦА" У ТУРСКОЈ: Душан Тадић и Фенербахче били пред нокаутом, а онда голчина, па невероватан 96. минут (ВИДЕО)

24. 02. 2024. у 19:15

ФУДБАЛЕРИ Фенербахчеа у 27. колу турске Суперлиге испрва нису оправдали очекивања својих присталица - губили су од петопласиране Кашимпасе, али су на крају ипак тријумфовали, и то у драматичној завршници.

ФУДБАЛСКА ЛУДНИЦА У ТУРСКОЈ: Душан Тадић и Фенербахче били пред нокаутом, а онда голчина, па невероватан 96. минут (ВИДЕО)

Alex Nicodim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић био је стартер у екипи "Фенера", која се од самог почетка нашла у проблемима - ривал јој није давао да "дише", а оба такмаца имала су до великог по шест шутева, махом непрецизних.

Када је дефанзивац Кашимпасе, позајмљени играч Троа, Порозо, дао гол за 0:1 у 58. минуту...

... чинило се, услед недовољно добре игре домаћина, да ће он тешко успети да, макар привремено, престигне Галатасарај на челу табеле.

Но, преокрет се ипак десио.

И то како...

Најпре је мајсторски слободан ударац у 64. минуту извео Мерт Хакан Јандаш, пославши лопту преко живог зида у доњи део мреже:

А онда је у 96. минуту Батсшуаи извео пенал, за који ће ривали "Фенера" сигурно сматрати да је престрого досуђен.

Иако је голман Кашимпасе, Јанар, одбранио тај ударац Белгијанца који је у другом полувремену одменио Едина Џека, Батсшуаи је притрчао одбијеној лопти и хладнокрвно донео изузетно важан тријумф домаћину:

Услед овог преокрета, Фенербахче сада има 70 бодова, један више али и утакмицу више од другопасираног Галатасараја, који тек треба да одигра утакмицу са седмопласираним Анталијаспором.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“