А НА ТЕРЕНУ С ПОГРЕШНИМ НАДИМКОМ... Како је капитен Партизана отворио врата до важне победе у трци за титулом

Н. Иљукић

24. 02. 2024. у 16:59

НА фудбалском терену у Сурдулици, недостојног чак и земаља "трећег света" фудбалери Радника и Партизана морали су да зарађују своју плату. После стотинак минута игре (један минут надокнаде у првом, укупно девет у другом полувремену), Партизан је победио 2:1 (0:0). Стигао је до голова на, вероватно, једини могући начин на блатњавој "сурдуличкој бомбоњери". Ко год је дао овај надимак том стадиону, имао је дебели локалпатриотски мотив.

Један иоле нормалан прекид, лопта из корнера с десене стране у 70. минуту, сналажљиви капитен Партизана Светозар Марковић и мала помоћ штопера домаћина, којег је лопта окрзнула и преварила голмана Ранђеловића, били су довољни детаљи у сценарију по којем је "парни ваљак" пронашао излаз из тунела у који је ушао и умало се у њему заглавио.

Гости су на овај меч дошли дебело ослабљени. Први стрелац лиге и први нападач црно-белих Матеус Салдања је још повређен. Његов "дублер" Немања Николић је имао четири жута картона, а одбегли Ксандер Северина је у Холандији, уз добру интернет конекцију, могао да види како игра екипа у коју ће он можда да се врати. Можда...

Партизан је врата до победе могао да отвори већ у 6. минуту, али је Самед Баждар, изнуђено решење у шпицу Дуљајевог напада, промашио прву од три изгледне шансе. Искупио се за све промашаје у 92. минуту када је оберучке искористио поклон Илије Милићевића на половини терена. Домаћину су свирана два пенала. Први је из ВАР собе поништен у 60. минуту, други је реализован у 94. Лидер је на крају додатно хукнуо у фењер последњег тима на табели.

Било је много тешко

ИГОР Дуљај, тренер Партизана је признао после победе у Сурдулици.

- Био је ово много тежак меч, јер смо имали превише проблема око састава тима. Најважнија је ипак победа и нова три бода. Колеги душану Ђорђевићу желим да успе у борби за опстанак - каже Дуљај.

А Душан Ђоређвић је био такође искрен:

- Партизану нисмо желели да претимо ни пре овог меча. Од играча сам очекивао да себи и свима докажу да могу да се носе са фаворитом. Донекле смо то и успели.

РАДНИК - ПАРТИЗАН 1:2 (0:0)

СТРЕЛЦИ: Шовшић у 94. минуту (из једанаестерца) за Радник, а Марковић у 70. и Баждар у 92. минуту за Партизан. Градски стадион у Сурдулици: Гледалаца: 1.500. Судија: Милош Милановић 6.

РАДНИК: Ранђеловић 7 - Садик 5,5 (84. Мартинкевич -), Милићевић 5, Орешчанин 6, Гашић 6 (77. Богдановић -) - Јовановић 5,5 (78. Хајдаревић -), Шовшић 6 - Дуроњић 6, Јовић 6, Томашевић 5,5 - Зајмовић 5,5 (63. Чумић 5,5).

ПАРТИЗАН: Јовановић 7 - Стојковић 6, Ковачевић 6, Марковић 7, Антић 6 - Овусу 6 (62. Кастиљо 6), Захид 6,5 - Калулу 6 (88. Трифуновић -), Натхо 6 (78. Шћекић -), Гох 6,5 - Баждар 6,5.

Играч утакмице: Светозар Марковић (Партизан) 7.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу