ПАРТИЗАН НЕ ДА ВРХ ТАБЕЛЕ! И Радник пао пред лидером, али није било лако црно-белима

Филип Милошевић

24. 02. 2024. у 16:02

Фудбалери Партизана савладали су Радник у Сурдулици (2:1) и одржали се на првом месту Суперлиге Србије након 22. кола.

Током првог полувремена је виђена боља утакмица и ако није било голова. Неколико шанси су створили и Партизан и Радник. Највећу шансу није искористио Самед Баждер у петом минуту утакмице, када није успео да матира голмана са само пет метара.

Друго полувреме се играло у споријем ритму, Раднику је свиран пенал али је након ВАР интервенције одлука судије поништена. Црно-бели су након тога успели да постигну погодак после корнера, стрелац је био Светозар Марковић.

Изабраници Игора Дуљаја су након гола успели да неутралишу нападе последњепласиране екипе Суперлиге Србије. У 92. минуту преко Баждара ''парни ваљак'' дуплира предност. Ипак два минута пред крај меча Радник из пенала постиже погодак и компликује завршницу меча, али није било довољно времена за домаћу екипу да проба да стигне до изједначења.

Овим тријумфом је Партизан стигао до три важна бода пошто је задржао прво место на табели, тренутно је на четири бода више од Звезде али црвено-бели тек играју против Чукаричког од 16 часова.

КРАЈ! Радник - Партизан 1:2

97' Крај утакмице!

95' ГОЛ! Радник је смањио предност Партизана. Шовћић је из пенала матирао голмана.

92' ГОЛ! Партизан води са 2:0. Самед Баждар је фантастичним соло продором стигао до гола Радника, заобишао голмана и постигао свој први погодак у дресу Партизана ове сезоне.

88' Добра шанса за Радник. Лука Чумић је шутирао из шеснаестерца високо изнад гола.

80' Велика шанса за црно-беле! Гох је пробио по левом боку, центрирао а ударац главом Самеда Баждара је прозујала покрај леве стативе.

75' Претио је Радник преко Дуроњића. Бивши играч Вождовца је извео слободни ударац али није било проблема за голмана црно-белих.

70' ГООООООЛ! Партизан води 1:0! Антић је центрирао из корнера, а Светозар Марковић ''закуцао'' лопту у рашље екипе из Сурдулице.

63' Нестварна шанса за Радник. Дуроњић је имао велику прилику. Нашао се сам у шеснаестерцу и са мање до 10 метара шутирао високо преко гола.

60' Судија је прво свирао пенал за Радник, а онда након вар одлуке одлучио да поништи пенал. Црно-бели крећу у напад са своје половине.

58' Током другог полувремена осим велике шансе Партизана није било превише занимљивих дешавања, углавном се одвија борба на средини терена.

49' Партизан притиска од старта другог полувремена. Црно-бели су извели први, а затим и други корнер након ког су имали велику шансу. Капитен ''парног ваљка'' Светозар Марковић је шутирао главом а Гашић интервенисао са гол линије и спречио вођство београдске екипе.

46' Почело је друго полувреме у Сурдулици.

Крај првог полувремена.

Tekst potpisa

45' Крај првог полувремена!

44' Нова велика шанса за Радник! Јовановић је одбранио опасан шут и успео да сачува мрежу црно-белих нетакнутом.

40' Велика шанса за Радник. Умало су домаћини стигли до предности, али је судија подигао офсајд заставицу па нападач последњепласиране екипе на табели Суперлиге Србије може да одахне јер са три метра није успео да погоди мрежу ''парног ваљка''.

38' Покушао је Томашевић из слободног ударца да угрози гол Партизана, али је Јовановић само погледом испратио лопту која је отишла далеко изнад пречке.

32' Шут из даљине Антића није био велика претња, прозујала је око пола метра поред десне стативе.

30' Претили су црно-бели преко Натха, али је Ранђеловић лако успео да ухвати лопту.

25' Без великих прилика у протеклих десетак минута. Борба се одвија на средини терена.

19' Покушао је Аранђел Стојковић са преко 30 метара да изненади голмана, али је лопта прохујала покрај десне стативе.

13' Нова шанса за Партизан. Поново је Самед Баждар имао велику прилику али је опет као победник изашао голман домаћих, Ранђеловић.

10' Мирнији период од почетка меча. Борба се одвија на средини терена.

5' Огромна шанса за Партизан! Натхо је додао до Баждара а млади фудбалер Партизана је са свега шест метара погодио директно у голмана домаће екипе.

4' Прете и домаћи. Немања Томашевић је шутирао са 17,18 метара али је његов шут далеко отишао изнад пречке.

2' Прву шансу на мечу имали су црно-бели. Гох је пробио по левој страни, али је његов опасан центаршут изблокиран.

1' Меч је почео!

САСТАВИ:

Радник: Ранђеловић - Гашић, Абубакар, Милићевић, Јовић, Томашевић - Дуроњић, Орешчанин, Совшић - Зајмовић, Јовановић.

Партизан: Јовановић - Стојковић, Марковић, Ковачевић, Антић - Захид, Овусу - Гох, Натхо, Калулу - Баждар.

УОЧИ МЕЧА:

Изабраници Игора Дуљаја желе да наставе победнички низ у пролећном делу првенства, пошто су на отварању савладали Јавор, а затим и екипу ИМТ-а.

Партизан ће у Сурдулици бити без неколико важних играча. Северина је напустио екипу због дуга од 25.000 евра, Немања Николић ће морати због картона да пропусти овај дуел, а најбољи стрелац црно-белих Матеус Салдања због повреде неће бити у саставу.