КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА: Полувремена за историју, хорор наступ Арсенала, бурно на Марадонином стадиону (ВИДЕО)

21. 02. 2024. у 22:56

Лига шампиона је настављена у среду, последњом "четвртином" мечева осмине финала.

Порто је у судијској надокнади времена дао гол којим је савладао Арсенал са 1:0, а Барселона као гост водила против Наполија, с којим је на крају ремизирала (1:1). Притом, оба сусрета имала су прва полувремена која су ушла у историју фудбала. Што се лондонских "тобџија" тиче, за њих је историјско било и друго.

Но, кренимо редом.

Арсенал није знао шта (да) ради од муке

Први пут од 2016. године и тадашњег меча са Пари Сен Жерменом, Арсенал у мечу Лиге шампиона није упутио ниједан шут у оквир гола у првом полувремену. Иако је у питању трећепласирани тим Премијер лиге (у којој од вечерас, уз утакмицу мање, заостаје пет бодова за водећим Ливерпулом који је преокретом победио Лутон са 4:1), изабраници тренера Микела Артете промашивали су "све живо", а највише после прекида.

Имали су, притом, и доста среће, јер је Порто рано погодио стативу, учинио је то Вендерсон Галено, а имао притом исти број удараца као гости из Лондона иако је лопту "поседовао" само трећину времена на овој утакмици.

Порто, који је пре само девет дана примио три гола у првенственом поразу од Аруке, успео је нешто малтене незамисливо, да "тобџије" и до краја меча задржи без ударца у гол. А како је само један шут португалске екипе ишао у мету до 90. минута (и три "додатна"), а притом то није било довољно добро да би се постигао погодак, чинило се да ће се на реванш ићи уз 0:0 у првом одмеравању снага.

Међутим, у последњем, четвртом минуту судијске надокнаде времена, поменути 26-годињши Бразилац Галено постигао је фантастичан погодак са 20-ак метара, за еуфорију навијача Порта и победу од 1:0 (ВИДЕО).

И Наполи имао хорор полувреме, а онда...

На стадиону "Дијего Марадона" у граду подно Везува, Наполи је као домаћин сањао да очајне игре из првенства Италије "нестану" и нокаутира се "велика Барселона".

А онда се десило да је први пут откако клуб из Напуља игра Лигу шампиона, није имао ниједан једини шут у првом полувремену. Не у оквир гола, него ниједан, уопште.

Био је то 59. меч Наполитанаца у елитном такмичењу, па се чинило да ће екипа тренера Ћавија, против италијанске коју је први пут од смене Валтера Мацарија самостално водио 55-годишњи Франческо Калцона, имати релативно лак посао у наставку.

Међутим, и далеко већи број шанси, и водећи гол који је Роберт Левандовски постигао у 60. минуту (ВИДЕО) - што му је било 18. учешће у постизању погодака у Лиги шампиона на последњих 12 мечева, од чега је 12 пута затресао мреже, а шест пута асистирао, није било довољно за Барсину победу.

Виктор Осмиен је у 75. минуту искористио додавање Ангисе "кроз средину" да се ослободи чувара (гости су сматрали да је то учинио уз прекршај) па онда постигао гол за 1:1 (ВИДЕО), чиме је постављен коначан резултат овог дуела.

Ако вас фудбал занима, оно најважније у њему, али и оно најзанимљивије - пратите га на спортским страницама портала "Новости". На сасвим сте добром месту.