КАКВА УТАКМИЦА! Ревија голова на мечу Партизан - ИМТ, црно-бели се вратили на врх табеле (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

17. 02. 2024. у 18:06

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су ИМТ са 5:2 у 21. колу Суперлиге Србије и на тај начин вратили су се на чело табеле у домаћем првенству.

Сјајну утакмицу одиграли су црно-бели и "трактористи". Виђено је чак седам голова, два пенала, један црвени картон... Све што може да се види на једној фудбалској утакмици, видело се ове суботе у Хумској.

Навијаче домаћег тима може да радује то што су три дебитанта Бојан Ковачевић, Денил Кастиљо и Јунг Јун Гох постигли голове. Ипак, свакако их брине то што се повредио Матеус Салдања који је морао да изађе из игре у 30. минута због ударца у задњу ложу.

Партизан је на одмор отишао са предношћу од 2:0 захваљујући Ксандеру Северини и поменутом Ковачевићу који су постигли голове.

Деловало је да ће црно-бели без проблема доћи до три бода. Ипак, друго полувреме идеално је почело за госте. Играо се 48. минут када је Владимир Радочај убацио лопту са десне стране, она је погодила Светозара Марковића и преварила је Алексанра Филиповића.

ИМТ је могао да дође до 2:2, али је ударац Милоша Луковића зауставила пречка. Потом су виђена два пенала. Најпре је прецизан био Гајас Захид, а потом и Луковић.

Посао је био додатно тежи за "трактористе" од 77. минута када је Радочај због другог жутог картона морао раније ван терена. Гости су и са играчем мање покушали да избегну пораз. Ипак, нису у томе успели и примилу си још два поготка.

Партизан је остао први на табели са 53 бода, док ИМТ заузима 12. место са 21 бодом.

Партизан - ИМТ 5:2 (2:0)

Стадион: "ФК Партизан". Гледалаца: око 4.000. Судија: Андрија Стојановић. Стрелци: Северина 24, Ковачевић 45+1, Захид 67 пен, Кастиљо 86, Гох 90 (Партизан) - Марковић 49 аг, Луковић 81 пен (ИМТ). Црвени картон: Радочај 77 (ИМТ)

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Ковачевић, Марковић, Филиповић - Овусу (од 81. Шћекић), Захид - Северина (од 81. Трифуновић), Баждар (од 55. Гох), Калулу (од 55. Кастиљо) - Салдања (од 30. Николић).

ИМТ (4-2-3-1): Гордић - Глишић, Ћосић, Ламбулић, Џиновић (од 68. Ћирковић) - Зулфић (од 79. Арсић), Кијевчанин (од 55. Терзић) - Лутовац, Радочај, Л. Луковић - М. Луковић.

Друго полувреме: Партизан - ИМТ 5:2

90' - Још један дебитант Јунг Јун Гох постигао је гол за црно-беле. Захид га је сјајно проиграо, а Корејац је само боцнуо лопту и затресао је мрежу гостију.

86' - Партизан води са 4:2. Сјајну акцију одиграли су домаћи играчи. Кастиљо је одлично истрчао и није му било тешко да матира Гордића.

81' - Милош Луковић је био прецизан и ИМТ остаје у игри, иако има играча мање. Јовановић је закачио лопту, али она је ипак завршила у мрежи.

80' - "Трактористи" су са играчем мање успели да изнуде једанаестерса. Александар Филиповић је фаулирао Николу Терзића, а није било дилеме за Стојановића који је показао на белу тачку.

77' - ИМТ ће до краја утакмица играти са 10 играча, пошто је у размаку од четири минута Радочај добио два жута картона.

70' - Гох је примио лопту на левој страни, повукао ју је у лево, шутирао, али погодио је стативу.

67' - Сигуран са 11 метара био је Гајас Захид. Успео је пенал да одбрани Гордић, али лопте се одбила на другу страну и завршила у голу.

66' - Партизан ће извести пенал. Акција гостију је прекинута, пошто су се огласили из ВАР собе и поручили судији Стојановић у да погледа снимак. Он је то урадио и донео одлуку да покаже на белу тачку после играња руком Зарије Ламбулића.

64' - Пречка је сада била савезник црно-белих. Милош Луковић је искоритио грешку Ковачевића, потом је сјајно шутирао са неких 20 метара, али оквир гола је спречио играча ИМТ-а да се упише у стрелце.

55' - Прву промену направио је Небојша Јандрић. Уместо Кијевчанина на терену је Никола Терзић. Измене је извшио и Дуљај. Јунг Јун Гох је заменио Баждара, док је Денил Кастиљо ушао уместо Калулуа.

54' - Добар напад црно-белих и велика шанса за Самеда Баждара. Северина је видео да утрчава његов саиграч, проиграо га је, али је његов ударац одлично зауставио Гордић.

52' - Све опасни су гости. Искоса се десне стране је пробао Кијевчанин, али шут је био веома непрецизан.

48' - ИМТ је одлично отворио друго полувреме. Радочај је центрирао са десне стране, лопта је погодила Светозара Марковића и завршила иза леђа Јовановића.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - ИМТ 2:0

45+1' - У финишу првог полувремена Партизан дуплира предност. Деби из снова за Бојана Ковачевића. Погодила га је лопта после центаршута из корнера и преварила Гордића.

45' - Баждар је покушао искоса са леве стране, али добро је био постављен Зарија Ламбулић и избацио је лопту у корнер.

39' - Покушава ИМТ да дође до изједначења. Опасан напад имали су "трактористи", али се у оскудном тренутку оклизнуо Кијевчанин, те није било опасности по гол Партизана.

30' - Велики проблем за Партизан. Матеус Салдања се повредио и морао је да изађе из игре. Њега је заменио Немања Николић.

24' - Партизан је стигао до предности. Северина је направио сјајан лажњак, а онда одличним ударцем десном ногом матирао Гордића.

12' - Најбољу прилику имао је домаћин. Северина је изашао сам испред Милоша Гордића који је сјајно интервенисао и спречио екипу Игора Дуљаја да поведе.

9' - Добар напад Партизана, па потом контранапад гостију. Промене резултата и даље нема пошто је Александар Лутовац шутирао високо преко гола.

8' - Велика прилика за ИМТ. Овусу је погрешио у свом казненом простору, лопта је дошла до Милоша Луковића који је шутирао из окрета, то ипак није урадио добро па је успео да интервенише чувар мреже црно-белих.

5' - Могло је да буде много опасније по тим Небојше Јандрића. Доста простора имао је на десној страни Ксандер Северина, но фудбалер из Курасаоа није добро реаговао, па је пропала вероватно добра прилика за домаће.

2' - Први опасан напад на мечу имали су гости. Извели су и први корнер, Ирфан Зулфић је шутирао, али добро је реаговао Александар Јовановић.

1' - Почела је утакмица у Хумској!

Уочи меча:

Састави тимова:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Ковачевић, Марковић, Филиповић - Овусу, Захид - Северина, Баждар, Калулу - Салдања.

ИМТ (4-2-3-1): Гордић - Глишић, Ћосић, Ламбулић, Џиновић - Зулфић, Кијевчанин - Лутовац, Радочај, Л. Луковић - М. Луковић.

Црно-бели настављају трку за титулу са вечитим ривалом, а прилику да дебитује добио је Бојан Ковачевић који је пре неколико дана стигао у Хумску.

Домаћин је ослабљен на овом сусрету, пошто због картона дуел пропуштају Бибарс Натхо и Никола Антић.

Ова два тима одиграли су веома узбудљив меч у првом делу сезоне, Партизан је победио после великог преокрета са 3:2. Изабраници Игора Дуљаја су губили до самог финиша утакмице, а онда су у надокнади голове постили Натхо и Николић.

У првом мечу другог дела првенства црно-бели су тријујмфовали у Ивањици са 1:0, док је ИМТ поражен као домаћин од ТСЦ-а са 2:0.

БОНУС ВИДЕО: "БИЛО ЈЕ ВЕЛИКО ИСКУСТВО ИГРАТИ СА ТАКВИМ МАЈСТОРОМ": Калуђеровић о Канутеу, и богатој каријери