КАКАВ ДЕРБИ МАДРИДА: Реал имао победу у рукама, алу му је "отело" његово дете (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

04. 02. 2024. у 23:01

ФУДБАЛЕРИ Реал Мадрида одиграли су нерешено - 1:1 на "Сантијаго Бернабеуу" у великом дербију са Атлетиком у 23. колу Ла Лиге.

КАКАВ ДЕРБИ МАДРИДА: Реал имао победу у рукама, алу му је отело његово дете (ФОТО/ВИДЕО)

Изненадио је Карло Анчелоти одлуком да једног од најбољих играча Виснисијуса Жуниора остави на клупи. У нападу се уз Родрига нашао Брахим Дијаз и то се испоставило као сјајан потез.

Управо је он био стрелац јединог поготка за домаће. Играо се 20. минут када се најбоље снашао у гужви у казненом простору "јорганџија" и успео је да савлада Јана Облака. То је био његов четврти првенствени погодак.

Могао је Атлетико да поравна до одласка на одмор, али Стефан Савић и Саул Нигез нису искористили прилике у којима су се нашли, па је резултат након 45 минута био 1:0 у корист "краљевића".

Деловало је да је друго полувреме идеално почело за госте. Савић је успео главом да матира Андреја Луњина, но у све се умешао ВАР и судија Хосе Марија Санчез је поништио погодак због тога што је Нигез ометао украјинског чувара мреже.

Сигурно ће из табора "јорганџија" причати о овој ситуацији и поготку који није признат црногорском репрезентативцу.

Могао је Реал да увећа вођство. Две шансе није искористио Џуд Белингем, док је Дијаз у 70. минуту пропустио прилику да се други пут упише у стрелце. Његова соло акција окончала се тако што је лопта после ударца отишла поред леве стативе.

Чинило се да после добре прилике за Антоана Гризмана чији је ударац петом зауставио Луњин у 77. минуту неће бити више узбуђења и да ће Реал освојити цео плен. Ипак, није тако било.

У трећем минуту надокнаде Маркос Љоренте иначе дете Реала се нашао на правом месту и одличним ударцем главом је успео да донесе изједначење и велики бод Атлетику. "Краљевићи" тако нису успели да се реванширају градском ривалу у дербију "Мадрилења" за пораз на "Ванда Метрополитану" у првом делу сезоне (3:1).

Реал је сада на челу табеле са 58 бодова, има два више од првог пратиоца Ђироне. Атлетико је на четвртом месту са 48, трећа је Барселона са 50 бодова.

Ла Лига - 23. коло

Петак

Атлетик Билбао - Мајорка 4:0 (2:0)

(Бершише 3, 16, Гурузета 62, Муниаин 89)

Субота

Валенсија - Алмерија 2:1 (2:0)

(Дуро 14, Јаремчук 23 - Арибас 50)
Гранада - Лас Паламас 1:1 (1:0)
(Бруно Мендез 43 - Пехино 68)
Алавес - Барселона 1:3 (0:1)
(Омородион 51 - Левандовски 22, Гундоган 49, Витор Роке 63)

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49