КАКАВ ПОВРАТАК НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Арсенал силан, "тобџије" прегазиле Кристал Палас

Часлав Вуковић

20. 01. 2024. у 15:45

АРСЕНАЛ се вратио на победнички колосек, пошто је убедљиво савладао Кристал Палас са 5:0 на "Емирејтсу" у 21. колу Премијер лиге.

КАКАВ ПОВРАТАК НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Арсенал силан, тобџије прегазиле Кристал Палас

"Тобџије" су прекинуле серију од три утакмице без тријумфа у првенству. У том периоду су изубили од Вест Хема (0:2) и Фулама (2:1), а ремизирали са Ливерпулом (1:1).

То као да их је наљутило, па су прегазили Кристал Палас. Домаћин је до предности дошао већ у 11. минуту када је Габријел затресао мрежу ривала након асистенције Деклана Рајса.

До одласка на одмор тим Микела Артете је дуплирао вођсто. Голман гостију Дин Хандерсон постигао је аутогол у 37. минуту.

И друго полувреме је почело одлично по Арсенал. Играо се 59. минут када се Леандро Тросар уписао у стрелце и практично решио питање победника у лондонском дербију.

"Тобџије" су до краја утакмице постигле још два гола и то оба у надокнади и оба пута је мрежу ривала затресао Габријел Мартинели.

Арсенал сада заузима треће место на табели са 43 бода, колико имају Манчестер сити и Астон Вила, с тим што "грађани" имају меч мање. Лидер је Ливерпул са 45. Кристал Палас је на 14. позицији са 21 бодом.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године