НОВА СРАМОТА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕДА: Некадашњи гигант изгубио и од "дављеника" - и то како! (ВИДЕО)

30. 12. 2023. у 20:38

На папиру, реченица "утакмица два бивша првака Европе", може прилично да заголица фудбалску машту, али је на терену то био сусрет два тима чији навијачи ове сезоне махом знају за резултатску патњу. На крају, Манчестер јунајтед је први пут од 1992. изгубио на гостовању Нотингем форесту - резултат је, после 101 минута игре, био 2:1.

НОВА СРАМОТА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕДА: Некадашњи гигант изгубио и од дављеника - и то како! (ВИДЕО)

Јунајтед је после једног тријумфа у последња четири првенствена меча (а два пораза и једног ремија) дошао као седмопласирани у Премијер лиги на "Сити граунд" у Нотингему, где је домаћин са само 17 бодова из 19 утакмица био тик изнад зоне испадања.

Међутим, Нотингем Форест је као победник изашао из дуела са Јунајтедом, а остваривши други првенствени тријумф у низу сада је 15, са 20 бодова (гости из Манчестера су седми са 31).

Домаћин је повео у 64. минуту када је Домингез са 15-ак метара матирао Онану (ВИДЕО), да би Рашфорд у 78. поравнао на 1:1 после грешке ривала и асистенције Гаранча (ВИДЕО).

Радост гостију кратко је трајала, свега четири минута, јер је Гибс-Вајт у 82. дао гол са 17 метара за 2:1 (ВИДЕО), а и за освајање целог плена.

Огромна је била радост навијача Нотингема, који су сведочили тек другој премијерлигашкој победи над Јунајтедом - последњи пут када се то десило, Ерлинг Холанд још није био ни рођен, а стартер (за Форест) је био његов отац Алфе-Инге.

Што се Манчестер јунајтеда тиче, он је годину завршио са 21 поразом, од чега је више доживео само трипут - 1930. (28 изгубљених мечева), 1972. (25) и 1921. (24).

Табела Премијер лиге

На табели Премијер лиге воде, са по 42 бода, Ливерпул и Астон Вила (која је одиграла меч више, и притом са 3:2 победила претпоследњи Барнли и то уз пенал Дагласа Луиза у 89. минуту (ВИДЕО).

Даглас Луиз слави гол за трилер победу Астон Виле над Барнлијем / FOTO: Tanjug/AP

По 40 имају Манчестер сити и Арсенал, четири бода иза њих је Тотенхем. Три мање, односно 33 је сакупио Вест хем, 31 има Манчестер јунајтед, итд.

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...