КАКВО ВЕЧЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Арсенал сигуран против Брајтона, Астон Вила чува друго место

17. 12. 2023. у 17:33

Фудбалери Арсенала победили су данас у Лондону екипу Брајтона резултатом 2:0 у мечу 17. кола енглеске Премијер лиге.

Голове за Арсенал постигли су Габријел Жезус у 53. и Каи Хаверц у 87. минуту. Арсенал је тренутно први на табели са 39 бодова, а у наредном колу гостоваће Ливерпулу. Брајтон је девети на табели са 26 бодова, а у наредном колу дочекаће Кристал Палас.

Фудбалери Астон Виле победили су у гостима екипу Брентфорда резултатом 2:1. Бренфорд је повео голом Кина Луиса-Потера у 45. минуту. Домаћи су у 71. минуту остали са фудбалером мање, пошто је искључен Бен Ми. Астон Вила је до тријумфа стигла головима Алекса Морена у 77. и Олија Воткинса у 85. минуту. Гости су такође меч завршили са фудбалером мање, пошто је у 97. минуту искључен Бубакар Камара.

Фудбалери Астон Виле се тренутно налазе на другом месту на табели са 38 бодова, а клуб из Бирмингема ће у наредном колу дочекати Шефилд јунајтед. Брентфорд је на 12. месту на табели са 19 бодова, а у наредном колу дочекаће Вулверхемптон.

Фудбалери Вест Хема победили су на свом терену Вулверхемптон 3:0.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“