ПАРТИЗАН И РАДНИЧКИ ОДИГРАЛИ НЕВЕРОВАТАН МЕЧ: Црно-бели препустили Звезди трон Суперлиге пред "вечити дерби"

А. И.

16. 12. 2023. у 20:28 >> 20:29

ФАНТАСТИЧНУ утакмицу одиграли су Партизан и Раднички из Крагујевца. Имали су навијачи прилику да виде праву голеаду, у којој није било победника, резултат је на крају био 3:3 (2:2).

ПАРТИЗАН И РАДНИЧКИ ОДИГРАЛИ НЕВЕРОВАТАН МЕЧ: Црно-бели препустили Звезди трон Суперлиге пред вечити дерби

Играо је Партизан од сјаја до очаја и назад. На почетку имао велики промашај, након чега су гости дошли до два поготка, а на крају полувремена пробудили су се домаћи, да би у другом полувремену "ђаволи" казнили грешке "парног ваљка, али је Кристијан Белић израстао у хероја навијача спасавши част црно-белих.

На старту меча велики промашај имао је Алдо Калулу. Шутирао је из срца шеснаестерца, био усамљен, промашио је гол. Уследила је казна у 7. минуту, Матија Глушчевић постигао је Матија Глушчевић погодак у седмом минуту.

Наставили су гости са добром игром, а Џофри Чинеду је у 16. минуту затресао мрежу за 2:0.

Заиграо је боље Партизан, а тек у завршници су успели да капитализују иницијативу. Салдања је искористио проигравање Алда Калулуа у 39. минуту, а пет минута касније Бибрас Натхо је извео прекид и "скинуо" пачину са угла гола. Немоћан је био гол гостију код еврогола Израелца.

Заиграо је Партизан знатно боље у наставку, претили су домаћи, али су се организовано бранили гости и у 74. минуту казнили Партизан. Лоше је у петерцу реаговао Синиша Саничанин који је уместо да лопту испуца далеко од гола одлучио да је врати голману који на то није био спреман, те је Милан Видаков казнио неорганизоване дефанзивце црно-белих.

Три минута пре краја Кристијан Белић израстао је у хероја црно-белих, затресао је мрежу за коначних 3:3.

Партизан наредни меч игра у среду од 18 часова, противник је Црвена звезда у Хумској у 171. вечитом дербију ове сезоне. Црно-бели су овим ремијем препустили ривалу врх табеле.

Партизан - Раднички 1923  3:3 (2:2)

(Глушчевић 8', Чинеду 15', Видаков 74' - Салдања 40',  Натхо 45', Белић 87')

90+1' Николић и Изочуку ушли су у клинч, те су обојица добили по жути картон.

90' Четири минута продужен је меч.

87'ГОЛ! Сјајно је Трифуновић проиграо Белића, који је затресао мрежу!

74' ГОЛ! Милан Видаков је постигао гол, а велика грешка Саничанина који је са два метара одлучио да дода лопту  голману Јовановићу који на то није био спреман.

64' Ипак ништа од гола! Поништен је гол домаћих због офсајда Бразилца.

61' ОФСАЈД! Партизан долази до преоктера, Матеус Салданја је наизглед избегао офсајд и матирао Лековића.

57' Тотална офанзива црно-белих. Партизан покушава да пробије бедем Радничког, који се дисциплиновано брани.

48' Захид је запретио, одлична реакција голмана Лековића.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+2' Сали је извео одличан прекид, брани Јовановић!

45' Два минута продужено је прво полувреме.

45' ГОЛ! Опасна ситуација пред голом Радничког. Прекид је извео Бибрас Натхо, фантастичан погодак је постигао. Послао је лопту у сам угао мреже гостију.

40' Алдо Калулу је одлично повратним пасом проиграо Салдању, а Бразилац тресе мрежу гостију.

36' Антић је покушао да затресе мрежу, лоше је захватио лопту.

25' Појачао је Партизан иницијативу на гол противника, али за сада без конкретних прилика.

15' ГОЛ! Каснио је Марковић на маркацију, Чинеду је сјајно тукао главом, немоћан је био Јовановић.

12'  Мениг покушава да поравна резултат, безуспешан покушај.

8' ГОЛ! Глушчевић је казнио промашај Калулуа, сјајно је реаговао пред голом Јовановића!

4' Прети и Раднички, добру шансу имао је Чоловић, али је није искористио.

2' Велики поклон добио је Алдо Калулу пред голом Радничког, промашио је гол са мање од десет метара.

1' Меч је почео.

УОЧИ МЕЧА

Партизан: Јовановић - Стојковић, Марковић, Саничанин, Антић - Стјепановић, Натхо - Калулу, Захид, Мениг - Салдања

Раднички 1923: Лековић - Аџић, Бевис, Чинеду Чоловић - Глушчевић, Изучукву, Митровић, Сахли - пецељ, Ристић

Партизан је у претходном колу поражен од Радничког у Нишу, а против истоименог клуба из Крагујевца траже црно-бели поправни.

Ипак, биће Игор Дуљај лишен помоћи Франка Канутеа.  Стамени везиста се повредио на претходној утакмици у Нишу, па ће пропустити наредни дуел са Радничког из Крагујевца.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Дуљај: Имају одличног тренера, не одступају од своје игре

Први дуел два тима у Крагујевцу добио је Партизан 4:0.

- Управу сте. 4:0, али слика на терену је била потпуно другачија. Они имају одличног тренера који не одступа од своје игре. То смо видели и у претходних неколико утакимица, посебно против ТСЦ-а, где су одиграли нерешено. И ми и Раднички у последње време имамо осцилације, после утакмице у Нишу, где смо имали тај један непријатан пораз. Чекамо Раднички, играмо на нашем терену, и важно је да размишљамо само о овој утакмици, без обзира што имамо неке проблеме, размишљамо само о радничком из Крагујевца - рекао је Дуљај.

РЕЧ ПОМОЋНОГ ТРЕНЕРА РАДНИЧКОГ 1923 - Спахић: Партизан је добро вођена екипа

- Сигурно је да можемо бити задовољни односом играча на последње две утакмице са Смедеревом и ТСЦ-ом, посебно када је реч о дефанзиви. Нема сумње да су се добри резултати у претходне две утакмице позитивно одразили на атмосферу у екипи и да су у значајној мери подигли морал играчима. Партизан је једна добро вођена и изузетно квалитетна екипа са изванредним појединцима, који су својим индивидуалним акцијама решавали бројне утакмице ове сезоне. Тачно је да су у прошлом колу изгубили у Нишу, али мислим да је тај пораз био само један њихов лош дан. Сигурно је да ће против нас ући јако агресивно и са пресингом од првог минута, с обзиром да су им три бода преко потребна пред наступајући вечити дерби.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“