ЗВЕЗДА ПРЕУЗЕЛА ПРВО МЕСТО НА ТАБЕЛИ: Јован Мијатовић херој црвено-белих

16. 12. 2023. у 17:54 >> 17:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су у 19. колу Моцарт бет Суперлиге Србије екипи Спартака у Суботици. Црвено-бели славили су 1:4 (0:1).

Хладно време и лошији терен условили су не тако добру игру у првом полувремену, али су црвено-бели на квалитет успели да пробију бедем ривала у другом полувремену, а посебно се истакао Јован Мијатовић.

У првом полувремену велику шансу да донесе вођство гостима имао је Шериф Ендиаје, али је из петерца успео да погоди пречку домаћина.

ипак, у 26. минуту показао се сав квалитет Звездине омладинске школе. Коста Недељковић асистирао је Јовану Мијатовићу који је успео у ономе у чему није вишеструко скупљи Ендиаје, донео је вођство Звезди.

Невероватан наставак меча. За свега три минута пала су три поготка. Александар Катаи увећао је предност гостију у 53. минуту, два минута касније Андреј Тодороски смањио је заостатак "голубова", а у 56. минуту Јован Мијатовић својим другим голом увећао предност на 3:1, а потом трећим голом на мечу поставио коначних 4:1.

Црвена звезда у среду од 18 часова игра 171. вечити дерби против Партизана у хумској, док црно-бели вечерас играју од 18.30 против Радничког из Крагујевца, а у случају победе биће изједначени на табели са црвено-белима пред дерби.

СПАРТАК -  ЗВЕЗДА 1:4 (0:1)

(Мијатовић 26' 56', 90+3'  Катаи 53', Тодороски 55)

90+3' ГОЛ! Мијатовић одлично реагује на асистенцију Канге након прекида.

90' +1' Југ Станојев је снажно распалио по лопти, брани Глазер.

90' Три минута продужен је меч.

83' Стативу је погодио Олајинка, олакшавајуће је да је био у офсајду.

80' Мирнији ток након серије голова. Игра се већином између два шеснаестерца.

56' ГОЛ! Други гол на мечу постигао је Мијатовић. Млади фудбалер искористио је додавање Хванга и простор у одбрани, те увећао још једном предност Звезде!

55' ГОЛ! Тодороски кажњава летаргичну одбрану гостију. Одлично изведен аут и комбинација коју је Андреј Тодороски завршио голом.

Tekst potpisa

53' ГОЛ! Канга је одлично извео корнер, а Катаи још боље главом затресао мрежу!

51' Катаи је изашао пред голмана домаћих, а Вулић је одлично скратио угао!

45' крај првог полувремена

42' Поново спорији ритам, лопта у ногама гостију.

35' Велика шанса за домаће. Огњен Мудрински нашао се у изгледној прилици, али није добро захватио лопту.

26' ГОЛ! Коста Недељковић је одлично проиграо саиграча из омладинске школе Јована Мијатовића који је затресао мрежу!

18' Тодоровски је шутирао, брани Глазер.

17' Миран наставак меча.

8' Невероватну шансу имао је Шериф Ендиаје, погодио је доњи део пречке главом, а лопта је ипак остала у пољу, након чега су добро реаговали дефанзивци "голубова".

7' Шутирао је Катаи са преко 20 метара, тик изнад гола Вулића.

1' Почела је утакмица у Суботици.

УОЧИ МЕЧА

Спартак: Вулић, Ћаласан, Керкез, Бјеловић, Ђурасовић, Тодороски, Тошески, Видаковић, Југ Станојев, Бабић, Мудрински.

Звезда: Глазер, Недељковић, Драговић, Спајић, Родић, Канга, Хванг, Катаи, Кнежевић, Мијатовић и Нђиае.

Звезда је у среду завршила европску одисеју. Изабраници Барака Бахара добро су се показали против Манчестер ситија 3:2, те се сада окрећу обавезама у домаћем првенству, противник је Спартак који предводи некадашњи фудбалер Звезде Ненад Лалатовић.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Бахар: Води их бивши тренер нашег клуба, имаће додатну мотивацију.

- Сваки тим против Звезде жели да се покаже и то није ништа ново, али у Спартаку су ту и бивши фудбалери и бивши тренер нашег клуба, тако да ће можда имати већу мотивацију него иначе. Нама то не прави разлику, јер смо спремни за тешку утакмицу против доброг тима и потпуно фокусирани на оно што нас очекује. Сви играчи су спремни, и желимо да завршимо полусезону на прави начин. Морамо да будемо фокусирани и да се 'пребацимо' са Лиге шампиона на Суперлигу. Биће другачија, али тешка утакмица свакако, истакао је Бахар.

РЕЧ ТРЕНЕРА СПАРТАКА - Лалатовић: Звезда ме је једва победила када сам водио Раднички

- Питате ме можемо ли да изненадимо Звезду? Не знам у овом тренутку. Звезда је Звезда! Имам проблема са каротнима, неће ми играти двојица важних играча. И то ми задаје муку. Звезда је фаворит, а ми ћемо дати све до себе да направимо добар резултат за Спартак. Тешко је изненадити Звезду, али може да се деси. Кад сам водио нишки Раднички против Звезде једва су ме победили. Примио сам гол у 100. минуту. И други меч, кад сам био тренер Младости Гат, требало је да добијемо. Тада судија није дао Гелору Канги црвени картон. Да му га је дао, ми бисмо победили Звезду. Много су се увек мучили са мном и знам да им и данас неће бити лако против мене. Посебно што је следећа утакмица за Звезду дерби. А, ја као бивши играч Звезде знам да су утакмице пред дерби најтеже.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда