ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН У НИШУ: Раднички после преокрета савладао црно-беле (ВИДЕО)

11. 12. 2023. у 17:55

ФУДБАЛЕРИ Партизана доживели су други пораз у првенству, потшо су у 18. колу Суперлиге Србије изгубили у Нишу од Радничког са 2:1.

Терен на "Чаиру" је био тежак и боље се у таквим условима снашао домаћин који је до тријумфа стигао после преокрета, јер су гости први повели на овој утакмици.

Вреди истаћи да изабраници Славољуба Ђорђевића на последња четири меча нису постигли гол, а овог понедељка су два пута упсели да затресу мрежу "парног ваљка".

Што се меча тиче, Раднички је створио више прилика. Ипак, црно-бели су први дошли до вођства. Играо се 53. минут када је Матеус Салдања сјајно додавање Кристија Белића претворио у погодак.

Домаћин је до изједначења дошао у 67. минуту преко Саве Петрова који је погодио са беле тачке. Пенал је скривио Синиша Саничанин који је лактом у скоку ударио Немању Белаковића.

Нишлије су до преокрета дошле у 73. минуту. Након корнера Михајло Илић је затресао сопствену мрежу. Њега је лопта погодила и преварила Александра Јовановића.

Партизан је до краја меча покушао да избегне пораз. Велику прилику имао је Гајас Захид но његов покушај је изблокирао Давид Петровић.

После овог пораза црно-бели су пали на друго место на табели. Имају 43 бода колико и Црвена звезда, али слабију гол разлику. Раднички је остао 15. са 16 бодова.

Раднички - Партизан 2:1 (0:0)

Стадион: "Чаир". Гледалаца: око 5.000. Судија: Марко Ивковић. Стрелци: Петров 67 пен, Илић 73 аг (Раднички) - Салдања 53 (Партизан).

Раднички (4-2-3-1): Росић - Јамкам, Војновић, Бакић, Петровић – Пејовић, Илић – Јовановић (од 92. Фреј), Месаровић (од 77. Стајић), Белаковић (од 77. Цветковић) – Петров (од 86. Ивеља).

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић – Стојковић, Саничанин, Илић, Антић – Кануте (од 63. Шћекић), Белић (од 78. Д. Јовановић) – Калулу (од 78. Мениг), Натхо (од 70. Николић), Захид – Салдања.

Друго полувреме: Раднички - Партизан 2:1

90+4' - Крај утакмице!

90' - Утакмица на "Чаиру" је продужена за четири минута.

89' - Велика прилика за госте. Црно-бели су сјајно комбиновали, лопта је дошла до Захида чији ударац је одлично изблокирао Давид Петровић.

88' - Покушао је Партизан да запрети после корнера, али одбрана Нишлија је била добро постављена па опасности није било.

73' - Шок за црно-беле. Раднички је дошао до преокрета. Михајло Илић је постигао аутогол након центартшута из корнера. Петровић је скренуо лопту главом, а она је погодила дефанзивца црно-белих и преварила Јовановића.

72' - Добар напад Партизана. Николић се одмах нашао у прилици, али сада је његов ударац зауставио Росић. И Јовановић се истакао на другој другој страни. Одбранио је ударац Месаровића.

71' - Све карте на напад баца Игор Дуљај. Немања Николић је заменио Бибарса Натха. Претходно је и Александар Шћекић ушао у игру место Франка Канутеа.

67' - Сава Петров је боцнуо лопту и савладао Јовановића и поравнао исход на 1:1. Он је био стрелац и у првом мечу ових ривала у Београду.

65' - Показао је судија Марко Ивковић на белу тачку. Синиша Саничанин је у скоку фаулирао Немању Белаковића и Раднички ће добити прилику да поравна резултат.

58' - Јовановић на сјајан начин спасао Партизан. Белаковић је шутирао, лопта је погодила Саничанина и добила је чудну путању. Голман гостију је био одлично постављен и успео је да интервенише те на тај начин спречи изједначење.

56' - Још једа добар напад гостију. Калулу је центрирао, а Захид из прве тукао главом. Ипак, голман домаћих је био на висини задатка.

53' - Одмах је стигла казна и Партизан је повео на "Чаиру". Добро лопту је Салдања добио од Белића, Бразилац је из прве шутирао и савладао је Росића. Ово је био 12. првенствени гол за бившег играча Џеф јунајтеда.

52' - У великој прилици се нашао Јамкам. Украо је Камерунац лопту и кренуо у напад, добио је добар пас од Месаровића, но из изгледне позиције је шутирао преко гола-

48' - Добар напад Партизана. Лопта је после убацивања Захида дошла до Натха који је шутирао из прве искоса са десне стране. Добро је то пратио један играч Радничког и изблокирао је ударац капитена црно-белих на овом мечу.

46' - Почело је друго полувреме на "Чаиру".

Прво полувреме: Раднички - Партизан 0:0

45' - Најбоља прилика за госте. Натхо је шутирао левом ногом са 16 метара, Росић је одлично интервенисао и одбио је лопту у конрер. Одбрана Радничког је добро раговала после првог ударца из угла црно-белих. То је уједно било све када је у пиотању прво полувреме.

44' - У размаку од два минута Ивковић је показао два жута картона, по један на обе стране. На једној страни је то био Стојковић, а на другој Војновић.

40' - Доста среће за госте. Немања Белаковић је умакао обрани ривала, посло оштру лопту ка Петрову који је из одличне позиције пребацио гол црно-белих. Ипак, да се мрежа Партизана затресла било би посла за судије у ВАР соби јер се Белаковић врло вероватно налазио у офсајду.

38' - Покушао је Натхо из велике даљине, али добро је био постављен Лазар Росић и без већих проблема је зауставио ударац Израелца.

35' - Главом је шутирао Бакић после новог корнера. Ипак, опет је био непрецизан, те и даље нема промене резултата на "Чаиру".

32' - Домаћин је извео и трећи корнер. Сада се ништа битно није десило. Пејовић је шутирао после одбијене лопте, али је она отишла високо преко пречке.

29' - Опробао је ударац и Франк Кануте. Шутирао је искоса са леве стране, но лопта је отишла далеко поред гола ривала.

27' - Добар контранапад изабраника Славољуба Ђорђевића. Сава Петров је пробио по десној страни, оставио је лопту за Месаровића чији ударац је изблокирао Илић.

20' - Први жути картон на утакмици добио је Михајло Илић. Млади фудбалер Партизана је неопрезно фаулирао фудбалера Радничког. Дилеме за судију Марка Ивковића није било и уписао је у бележницу штопера гостију.

16' - Велика шанса за Раднички. Александру Јовановићу је испала лопта из руке након центаршута из корнера, на правом месту се нашао Бакић који је шутирао леђима окренут голу, није био прецизан пошто је лопта отишла преко гола. Доста среће имали су црно-бели у овој ситуацији.

13' - Најбољи напад до сада на утакмици. Лопта је дошла до Захида који се нашао у доброј позивији, али није успео да се снађе у гужви па до промене резултата није дошло.

8' - Још једном је Калулу на муке ставио дефанзвице Радничког. Ипак, као и први пут и сада није било опасности по гол који чува Росић.

4' - Калулу је добио лопту у простор, хтео је да упосли Салдању, но осујетила је то одбрана Нишлија и спречила добру прилику црно-белих.

3' - Први опасан напад имао је Раднички. Јовановић је оставио повратну лопту Месаровићу чију ударац са неких 14 метара је био изблокиран. Домаћин је извео и први корнер, али опасности по госте није било.

1' - Почела је утакмица на "Чаиру".

Уочи меча:

Састави тимова:

Раднички (4-2-3-1): Росић - Јамкам, Војновић, Бакић, Петровић – Пејовић, Илић – Јовановић, Месаровић, Белаковић – Петров.

Партизан (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Саничанин, Илић, Антић – Кануте, Белић – Калулу, Натхо, Захид – Салдања.

Црно-бели на југу Србије желе да сачувају врх табеле. У првом мечу у Београду било је веома занимљиво. Нишлије су водиле све до 79. минуту када је Бибарс Натхо изједначио са беле тачке, а победу "парном ваљку" је донео Ксандер Северина у 87. минут. Једини стрелац за Раднички био је Сава Петров.

Победника није било у последњој утакмици одиграној у Нишу. Дуел на старту прошле сезоне обележила је киша голова - 3:3.

Вреди истаћи да се на "Чаир" после осам година враћа голман Александар Јовановић голман гостујућег тима. Он је дрес Радничког носио у сезони 2015/2016 и тада је 29 пута био међу стативама.

Александар Јовановић/ФОТО: А. Илић

Партизан у овај меч улази након што је у осмини финала Купа Србије тек након пенала елиминисао друголигаша Графичар, док је домаћин убедљиво поражен на "Маракани" од Црвене звезде - 5:0.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године