САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Звезда тражи(ла) замену за Барака Бахара

Претходних недеља увелико се говори о судбини Барака Бахара на клупи Црвене звезде коју би могао да напусти већ на полусезони.

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Звезда тражи(ла) замену за Барака Бахара

FOTO: M. Vukadinović

Недавно се појавила и информација да је Звезда контактирала са некадашњим помоћником Јиргена Клопа Жељком Бувачем у намери да замени израелског стручњака, а потврда ове тврдње стигла је од члана управе московског Динама где од фебруара 2020. године обавља функцију спортског директора Дмитриј Гафин.

"Попричали смо са Жељком Бувачем око његовог могућег именовања за главног тренера у Црвеној звезди. Информација о томе да је он интересантан Звезди, али и неким другим клубовима је тачна. Али Жељко ће остати код нас", не оставља дилему Гафин у изјави за руску државну агенцију ТАСС.

Бувачева играчка каријера после Борца из Бањалуке (члан чувене генерације из 1988. године која је освојила Куп Југославије) није била на највишем нивоу, али је трогодишњи период из Мајнца пресудно утицао на пријатељство, касније и сарадњу са Јиргеном Клопом којем је био помоћник у Мајнцу, Борусији Дортмунд и Ливерпулу пре него што се разишао са немачким стручњаком 2018. године.

Иако се након тога доводио у везу са појединим тренерским пословима, Бувач је прихватио понуду Динама из Москве где је постао спортски директор почетком 2020. године, где је и данас.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине