ПАРТИЗАН У 89. МИНУТУ ДО ПОБЕДЕ! Војводина умало да загорча живот црно-белима

А. И.

02. 12. 2023. у 17:27 >> 17:31

ФУДБАЛЕРИ Партизана у 17. колу Суперлиге Србије дочекали су екипу Војводину из Новог Сада. Након узбудљиве завршнице славио је домаћин 3:1 (0:0)

Већ пред сам почетак меча домаћин је имао неочекивани проблем. Капитен Партизана, Светозар Марковић се повредио на загревању и није стартовао, иако је за то био предвиђен. Уместо њега на терену се нашао Синиша Саничанин.

У првом полувермену Партизан је упркос томе био бољи ривал, нападали су изабраници Игора Дуљаја, контролисали у потпуности утакмицу, у неколико прилика могли су и до вођства, али се истакао голман црвено-белих, Лазар Царевић.

Најбољу прилику у првом полувремену имао је Алдо Калулу. Одлично га је у петерцу проиграо Гајас Захид, али је Француз закаснио неколико стотинки да стигне лопту и пошаље је у празну мрежу голмана Војводине.

Иако су мреже до краја првог дела мировале, Партизан је показивао да жели више до гола. Чак 63 посто поседа имали су црно-бели, уз седам упућених шутева, четири у оквир гола, наспрам једног ривала.

Знатно другачија фудбалска представа виђена је у другом полувремену...

Сломио је у 53. минуту Партизан отпор ривала, сјајно је Франк Кануте распалио по лопти, прошла је кроз гужву и завршила иза леђа голмана гостију.

Могли су да увећају предност играчи Партизана у 65. минуту. Матеус Салдања изашао је пред голмана црвено-белих, погодио је право у њега. Као по неком неписаном правилу већ у наредном нападу казнила је "стара дама" велики промашај ривала.

Дејан Зукић је само два минута касније проиграо Уроша Николића у срцу шеснаестерца који је главом тукао за 1:1.

Имао је након примљеног гола домаћин иницијативу, предност је увећао Гајас Захид у 89. минуту, а коначан резултат и 14. победу у сезони донео је са "беле тачке" Матеус Салдања.

Партизан сада има шест поена предности на табели у односу на Црвену звезду која ће сутра од 15 часова гостовати Напретку у Крушевцу.

ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 3:1 (0:0)

(Кануте 53', Захид 89', Салдања 90+5' - Николић 67')

95' ПЕНАЛ! Гиоребелиџе је оборио у шеснаестерцу Салдању. Управо је он извео једанаестерац и постигао гол.

90' Пет минута надокнаде.

87' Захид је имао две прилике да затресе мрежу, успео је из другог пута. Након велике гужве у шеснаестерцу затресао је мрежу Лазара Царевића.

80' Из прекида је Захид пронашао Синишу Саничанина, овај је тукао главом, а брани чувар мреже Војводине.

67' ГОЛ! Казнио је Урош Николић велики промашај. Након неколико одбитака, Зукић је проиграо Николића који је главом савладао Јовановића.

65' Велики промашај Матеуса Салдање, изашао је пред Царевића, победио је голман гостију. Потом је у наставку лопта погодила Менига, а присебан је био Царевић.

53' ГОЛ! Франк Кануте донео је предност Партизану. Са двадесетак метара распалио је по лопти, послао је лопту иза леђа голмана гостију.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+5' Опробао је и Кануте ударац, брани голман Војводине.

45+3' Одлично Росић реагује пред голом Војводине, на покушај Калулуа, корнер за Партизан.

45' Пет минута продужено је прво полувреме.

38' Калулу је одлично прошао по десној страни, шутирао је у ближу стативу, погодио је спољну мрежу.

35' Нова шанса Салдање, шутирао је, Царевић брани. Само корнер

33' Предуго је Захид чекао, тражио простор за шут, а голман Војводине одлично је затворио угао ка голу, нова пропуштена прилика Партизана.

22' Прелепа акција Партизана, Антић је добио лопту од Захида, послао је иза голмана, Алдо Калулу је за секунду закаснио на пријем лопте.

19' Сјајно је Натхо проиграо Салдању, а овај се обрукао, хтео је да предрибла голмана Царевића који му је скинуо лопту, срећа по њега био је офсајд.

12' Теренска иницијатива црно-белих, константно се игра пред голом Војводине, али без конкретних шанси за сада

7' Антић је послао одличну лопту ка Салдањи, закаснио је нападач Партизана.

1' Почела је утакмица у Хумској.

15.28 - Капитен Партизана, Светозар Марковић се повредио на загревању и неће бити међу стартерима. По пропозицијама меч неће  моћи да прати ни са клупе за резервне играче, саопштено је из Партизана.

УОЧИ МЕЧА

Познати су и састави за меч.

Партизан - Војводина

Судија: Милош Милановић

ПАРТИЗАН: Јовановић – Стојковић, Илић, Марковић, Антић – Кануте, Белић – Калулу, Натхо, Захид – Салдања.

ВОЈВОДИНА: Царевић – Лазаревић, Росић, Црномарковић, Гиорбелиџе – Милосављевић, Николић – Ивановић, Зукић, Малбашић – Вукановић.

Оба клуба доживела су пораз у претходном колу, те ће данашњи меч покушати да искористе као прилику за искупљење.

Новосађани су на "Карађорђу" положили оружје пред Црвеном звездом са 1:2, док су црно-бели доживели прави дебакл од ТСЦ-а на свом стадиону са 0:4.

Оба тима желе то што пре да забораве и врате се на победничку стазу. Водећи Партизан ће играти с циљем да увећа предност на табели у односу на Црвену звезду која има три бода мање на другој позицији, а тренутно шестопласирана Војводина жели да ојача прикључак ка врху.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Игор Дуљај: Не стављам никакав притисак на своју екипу

- Морамо да будемо фокусирани од самог почетка, наравно, биће другачија игра, другачија утакмица него она у Новом Саду, другачији интензитет, биће другачије, тад нисмо били у такмичарској форми ни ми, а ни они. Они полако долазе до своје форме, све боље и боље играју. Многи очекују да ми морамо сваког да победимо, али ја никакав притисак не стављам на своју екипу. Само следећи противник, фокус на нашу игру и да дамо све од себе. За нас је свака утакмица дерби, тако и ова утакмица са Војводином. Биће тешко, они су одиграли две тешке утакмице против Црвене звезде и ТСЦ-а. Поповићев рад тек сада долази до изражаја, играју одлично, имају доста искусних играча у тиму, одлична екипа и по традицији они су увек незгодан противник по нас.

РЕЧ ТРЕНЕРА ВОЈВОДИНЕ - Ранко Поповић: Добро радимо, нема бојазни за нас

- Не смета ми што одмах после Звезде играмо са Партизаном, чак је лепо што имамо ту прилику. То су утакмице на којима треба да видимо где смо, оне треба да ти покажу докле си стигао и шта радиш. Неће та утакмица, као што волимо да причамо, бити нека утакмица године или деценије, али свакако је прилика да много тога покажемо и да видимо колико можемо. Ово је најбоља недеља рада откако сам дошао. Момке је била милина гледати, као и начин на који су радили на тренингу. Међутим, постоји ту друга ствар, све то треба да пребацимо на терен, а ако то будемо успели, онда нема никакве бојазни за нас.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“