ЛИГА ШАМПИОНА: Одличан меч у Лисабону, Реал Мадрид са првог места у осмину финала

29. 11. 2023. у 22:59

ЛИГА шампиона је била прилично занимљива у среду увече, а дефинитивно је најинтересантније било у Лисабону где је Бенфика играла против Интера.

"Орлови" и "неразури" су одиграли луд меч који је завршен резултатом 3:3. Изабраници Роџера Шмита су на полувремену имали предност од 3:0, а сва три гола постигао је Жоао Марио. Гости су у настваку успели да дођу до изједначења и то тако што су три поготка дали за 21 минут.

У другом мечу ове групе састали су се Реал Сосиједад и Салцбург, али у Сан Себастијану није било голова.

Арсенал је против Ленса све решио после 45 минута. Клуб из Лондона је већ тада имао 5:0. У другом полувремену виђен је само један гол, а коначних 6:0 поставио је Жоржињо.

ПСВ је у ранијем термину у групи Б после невероватног преокрета савладао Севиљу са 3:2. Српски репрезентативац Немања Гудељ посригао је аутогол.

Интересантно је то да у Минхену није било победника, али ни голова. Утакмица Бајерн - Копенхаген окончана је резултатом 0:0.

Реал Мадрид је у сјајној утакмици победио Наполи са 4:2 и "краљевићи" су на тај начин обезбедили осмину финала и то са прве позиције.

Брага и Унион Берлин одиграли су 1:1. Домаћин је 60 минута играо са играчем мање због искључења Нијакатеа. Ипак, све то није било довољно бундеслигашу да дође тријумфа. Чак је и примио гол са играчем више.

Подсетимо, утакмице последњег кола групне фазе Лиге шампиона на програму су 12. и 13. децембра.

Лига шампиона, утакмице одигране у среду:

Галатасарај - Манчестер ј. 3:3 (1:2)

(Зијех 29, 62, Актуркоглу 71 - Гарнаћо 11, Фернандеш 18, Мектоминеј 55)
Севиља - ПСВ 2:3 (1:0)
(Рамос 24, Ен Несири 47 - Саибари 68, Гудељ 81 аг, Пепи 92)
Арсенал - Ленс 6:0 (5:0)
(Хаверц 13, Габријел Жесус 21, Сака 23, Мартинели 27, Одегард 45+1, Жоржињо 86 пен)
Бајерн - Копенхаген 0:0
Бенфика - Интер 3:3 (3:0)

(Жоао Марио 5, 13, 34 - Арнаутовић 51, Фратези 58, Санчез 72 пен)
Брага - Унион Берлин 1:1 (0:1)
(Ђало 51 - Госенс 42)
Реал Мадрид - Наполи 4:2 (2:1)
(Родриго 11, Белингем 22, Паз 84, Хоселу 94 - Симеоне 9, Ангиса 47)
Реал Сосиједад - Салцбург 0:0

БОНУС ВИДЕО: БУРАН УВОД У БЕРНУ: "Препуцавање" навијача Јанг бојса и Црвене звезде

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44