КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА! Манчестер сити "спасавао живу главу", ревија аутоголова и мајсторских потеза (ВИДЕО)

28. 11. 2023. у 23:00

Лига шампиона је била прилично занимљива у уторак увече, не само због меча у Берну који је привукао највећу пажњу српске фудбалске јавности.

КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА! Манчестер сити спасавао живу главу, ревија аутоголова и мајсторских потеза (ВИДЕО)

Након што су победе остварили Лацио и Шахтјор, о чему су вам "Новости" већ писале, на ред су дошле и остале утакмице, од којих се издвојила она у којој су се састали Јанг бојс и Црвена звезда.

У истој групи, Манчестер сити је на свом терену угостио Лајпциг, који се рано разгоропадио, а на крају изгубио иако је водио са два разлике.

Голман Бласвич је био асистент опасном Опенди у 13. минуту, када се мрежа првака Европе први пут затресла (ВИДЕО), а исти стрелац је повисио на 0:2 у 33. минуту, и то када је Лоис Опенда на центру побегао одбрани "грађана" па соло-акцију завршио новим поготком (ВИДЕО).

Лоис Опенда постиже један од своја два гола у првом полувремену утакмице Лиге шакмпиона Манчестер сити - Лајпциг / FOTO: Tanjug/AP

Међутим, недуго након што је почело друго полувреме, у 55. минуту, Фил Фоден је одлично упослио Ерлинга Браута Холанда који је то искористио за гол којим је смањен заосатак манчестерског тима на 1:2 (ВИДЕО).

Асистент је у 70. минуту постао стрелац - Фоден је тада лепим потезом поравнао резултат на 2:2 (ВИДЕО), а након што је Фабију Карваљу, због офсајда, поништен гол за  ново вођство немачког тима, Сити је задао завршни ударац.

Играо се 87. минут када је резервиста Хулијан Алварез крунисао акцију шампиона Европе која је, у уводној фази, подсећала на неку из игрица (ВИДЕО).

Борусија "покопала" Милан, ПСЖ слави пенал у 98. минуту

Милан и Борусија Дортмунд су приредили прилично узбудљив дуел. И то не само због тога што је Жиру на самом почетку, после 300-тинак секунди, прокоцкао једанаестерац.

Немци су повели пеналом Марка Ројса у 10. минуту, а онда су узвратили росо-нери у 37, када је бравуру на десном крилу извео Самјуел Чуквуезе, који се сам и побринуо за еуфорију домаћих присталица (ВИДЕО).

Међутим, радост "миланиста" није баш много дуго трајала. Већ у 59. минуту одбрана њихових љубимаца је, комплетна, надиграна што је био увод у 1:2 (ВИДЕО), да би десет минута касније Адејми спретно донео два гола разлике "милионерима" (ВИДЕО), али и прибој на прво место, па и пролазак у другу фазу.

Што се тиче меча Пари Сен Жермен - Њукасл, у 25. минуту се Исак нашао на правом месту после одбитка (ВИДЕО)  и, до 98. минута, чинило се да је тако донео победу енглеским "свракама". Међутим, у осмом минуту надокнаде досуђен је пенал за ПСЖ, а Килијан Мбапе је постигао погодак (ВИДЕО) који би могао да буде од огромног значаја за коначан пласман тимова у тој, групи Ф. У њој Борусија води са 10 бодова, ПСЖ има седам, а Њукасл и Милан по пет пред предстојеће мечеве: Њукасл ће у последњем колу дочекати Милан, а ПСЖ гостовати у Дортмунду.

Преокрет Барселоне, аутоголови гурнули Атлетико у другу фазу

Барселона и Порто су најпре "разменили" поготке у размаку од стотинак секунди, јер је Пепе донео вођство гостима на Ноу Кампу у 30. минуту (ВИДЕО), а Кансело у 32. поравнао на 1:1 после лепог дриблига и мат-потеза с левог крила (ВИДЕО).

Потом је на сцену ступио Жоао Феликс, који је у 57. минуту озваничио преокрет  Барсе (ВИДЕО), чиме се тај клуб издвојио на врху табеле Х, са 12 бодова. По девет имају Порто и Шахтјор, који међусобно играју у Португалији у последњем колу, па не могу оба да престтигну Барселону, која је ове вечери обезбедила наставак такмичења у Лиги шампиона.

Са друге стране, у групи Е, Атлетико Мадрид је на гостовању Фејенорду повео помало комичним аутоголом који је постигао Лутсхарел Гертруида у 14. минуту (ВИДЕО), а када је Хермозо у 57. дао фантастичан волеј-гол за 0:2 (ВИДЕО), било је то од великог значаја - холандски тим је тако склизнуо ка поразу, који је значио и елиминацију из Лиге шампиона, а шпански кренуо ка првом месту, а и пролазу у нокаут фазу.

Вифер је својим голом, после корнера (ВИДЕО), унео наду Фејенорду да би могао до другачијег исхода, али - било је прекасно што се бодова с овог меча тиче. То је потврдио и нови аутогол домаћих, који је Сантијаго Томас Хименез постигао у 82. минуту (ВИДЕО).

Табела: Барселона 12 бодова, Порто и Шахтјор по 9, Антверп 0

Бонус видео: БУРАН УВОД У БЕРНУ: "Препуцавање" навијача Јанг бојса и Црвене звезде

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44