БЕЗ ПОБЕДНИКА У ДЕРБИЈУ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Александар-Арнолд донео бод Ливерпулу на "Етихаду" (ВИДЕО)

25. 11. 2023. у 15:49

ДЕРБИ 13. кола Премијер лиге одиграли су Манчестер сити и Ливерпул. Победника на "Етихаду" није било, пошто је меч завршен резултатом 1:1.

БЕЗ ПОБЕДНИКА У ДЕРБИЈУ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Александар-Арнолд донео бод Ливерпулу на Етихаду (ВИДЕО)

Боље су "грађани" ушли у меч. Теренску иницијативу су крунисали у 27. минуту када је Ерлинг Халанд одличну асистенцију Нејтана Акеа претворио у погодак. Новрежанину је ово био 50. гол у најквалитетнијем рангу енглеског фудбала.

Могло је да буде још погодака у првом делу меча, али Дарвин Њуњез на једној, односно Фил Фоден на другој страни нису били прецизни.

Ургугвајац је у 72. минуту изашао сам испред Едерсона, но Бразилац се сјајно бацио и зауставио ударац нападача Црвених.

Играо се 80. минут када је Халанд пропустио прилику да дуплира предност. Потом је у следећем нападу стигла казна. Трент Александер-Арнолд је оштро тукао у доњи леви угао и успео је да затресе мрежу ривала.

До краја утакмице није било промене резултата па су екипе морале да се задовоље поделом бодова.

Сити је и даље лидер на табели са 29 бодова, Ливерпул је на другој позицији и има бод мање од "грађана".

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године