"СУДИЈА ЈЕ КРИВ": Тренер Манчестер јунајтеда после још једног шокантног пораза

Танјуг

09. 11. 2023. у 11:27

Тренер фудбалера Манчестер јунајтеда Ерик тен Хаг рекао је да је његова екипа играла веома добро у утакмици против Копенхагена у Лиги шампиона и окривио је судије за пораз.

СУДИЈА ЈЕ КРИВ: Тренер Манчестер јунајтеда после још једног шокантног пораза

Јунајтед је синоћ на гостовању изгубио од Копенхагена са 3:4 у четвртом колу Групе А у Лиги шампиона и последњи је на табели са три бода.

Јунајтед је повео у трећем минуту поготком Расмуса Хојлунда, а бивши играч Копенхагена је мрежу свог некадашњег клуба погодио и у 28. минуту и тако донео енглеском тиму 2:0.

Мохамед Ељунуси је у 45. минуту смањио на 1:2, а у деветом минуту надокнаде првог полувремена Диого Гонсалвеш био је прецизан са пенала, након што је у казненом простору руком играо Хари Мегвајер.

У 42. минуту црвени картон добио је Маркус Рашфорд, а Јунајтед је успео поново да поведе пошто је добио једанаестерац због играња руком, прецизан је био Бруно Фернандеш у 69. минуту. Данци су до краја головима Лукаса Лерагера у 83. и Рунија Бардаџија у 87. минуту преокренули резултат и остали у игри за пролаз.

"Разочарани смо пошто смо играли веома добро. Почели смо утакмицу добро, наши најбољи минути ове сезоне. Водили смо, а црвени картон је све променио. То је утакмица грешака. Не бих рекао да смо све урадили како треба, али било је много позитивних ствари. Чак и са десеторицом смо диктирали утакмицу. Играли смо веома добро", рекао је Тен Хаг, пренео је Скај.

Он је оценио да су судије направиле много грешака на рачун његове екипе, почевши од одлуке да се искључи Рашфорд јер је згазио противничког играча, иако се после ВАР провере учинило да је градио лопту.

"То је оштро. Ишао је на лопту, а судији је потребно више времена да покаже црвени картон. Када замрзнете слику, изгледа горе. Веома сам разочаран таквом одлуком", рекао је холандски тренер.

Тен Хаг је још један у низу тренера који је критиковао примену ВАР технологије.

"Фудбал није требало да буде овакав. Ово нема никакве везе са фудбалом. Прихватам да се донесу погрешне одлуке, али када направиш овако тешке одлуке, контролишеш утакмицу", рекао је он.

"Примили смо два гола која не би требало да се рачунају. Први је био офсајд, а други из једанаестерца, било је близу, а рука је била у природном положају. Шта можете? Четири пенала против нас у четири утакмице, а два или три су врло дискутабилна. Фудбал не сме да буде овакав", додао је Тен Хаг.

Холандски тренер рекао је да су одлуке против његове екипе део шаблона који је допринео девет пораза у 17 утакмица.

"Екипа је толико чврста. Читаве сезоне, толико одлука је било против нас, толико проблема са повредама. Они имају тимски дух. Окренуће се ово у нашу корист", оценио је Тен Хаг.

Бајерн Минхен је први на табели са 12 бодова и пласирао се у нокаут фазу. Копенхаген и Галатасарај имају по четири бода, док је Манчестер јунајтед последњи са три.

У следећем колу Јунајтед ће играти у Истанбулу против Галатасараја, а Бајерн ће дочекати Копенхаген.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00