Е, ОВО ЈЕ ЛИГА ШАМПИОНА: Сити продужио Звездине снове, киша голова у Мадриду

07. 11. 2023. у 23:02 >> 23:25

Изузетно занимљиве биле су вечерње утакмице 5. кола Лиге шампиона које су одигране у уторак, а за Црвену звезду је повољна вест да је Манчестер сити савладао екипу Јанг бојса и тако омогућио црвено-белима да крајем новембра у Берну против поменутог швајцарског ривала одлучује да ли ће бити трећа у групи, тиме и наставити своју причу на пролеће, у Лиги Европе.

Танјуг/АП

Изабраници Пепа Гвардиоле савладали су Јанг Бојс 3:0 и већ два кола пред крај групне фазе успели да обезбеде место у нокаут фази Лиге шампиона.

Манчестер сити је повео голом Ерлинга Халанда са беле тачке у 23. минуту, а пред крај првог полувремена су дуплирали предност преко Фила Фодена и већ тада крупним корацима грабили ка тријумфу.

Већ на старту другог полувремена су увећали вођство а и овог пута је стрелац био Ерлинг Халанд. Ствари "грађанима" је олакшала чињеница да је Лаупер добио други жути картон и Јанг Бојс је тако остао са играчем мање у 53. минуту, а резултат се до краја није више мењао.

Милан јачи од ПСЖ-а

Милан и ПСЖ су припредили спектакл, гости су стигли до ране предности преко Шкрињара у 9. минуту, а већ само три минута касније ''росонери'' су изједначили преко Леаа. Друго полувреме је почело нападима домаће екипе и Милан стиже до потпуног преокрета голом Жируа у 50. минуту што се испоставило и као последњи погодак на овом мечу.

Порто без проблема

Порто је ''рутински'' савладао Антверпен који се налази на зачељу табеле без освојеног бода у групној фази. Еванилсон је био стрелац у 32. минуту презицним ударцем са пенала. Већ на старту другог полувремена гости остају са играчем мање што је био довољан разлог да ова утакмица буде ''једносмерна улица'' за белгијску екипу. До краја утакмице је португалска екипа сигурно контролисала лопту, а у надокнади времена прекаљени штопер и некадашњи члан Реал Мадрида, Пепе је након корнера надскочио одбрану гостију и поставио коначних 2:0

Атлетико згромио Селтик!

Права голеада виђена је у Мадриду. Атлетико је савладао можда и лакше него што се очекивало екипу Селтика, а главни разлог томе је црвени картон гостију. Преко Гризмана су стигли до предности у 6. минуту, након тога гости добијају црвени картон, а Мората дуплира предност у другом минуту надокнаде првог полувремена. Током другог полувремена виђена је апсолутна доминација ''црвено-белих'' а у 60. минуту Гризман се поново уписује у листу стрелаца, затим у 66. минуту и Лино, а судбину Селтика су запечали Мората у 76. минуту и Саул Нигез у 86. за коначних и, по "келте" понижавајућих, 6:0.

Ћиро је чаробњак Лација

Лацио и Фејнорд су одиграли занимљиву утакмицу у Риму. Веома битна је био битан меч и за једне и за друге, а Лацио је повео пред крај првог полувремена преко Ћира Имобилеа. Тако је остало и до самог краја меча, а овом победом се Лацио попео на другу позицију и послао управо холандску екипу на треће место у групи.