СВИ ИГРАЧИ ОДЈЕДНОМ ДОБИЛИ ЖУТИ КАРТОН! Урадили ово и - судија није имао куд

07. 11. 2023. у 19:56

Светски рекорд по броју жутих картона добијених за минут потез оборен је у фудбалу.

"Кривац" је радост играча једног десетолигаша.

У судару два чешка клуба који се зову исто, домаћин, Сокол Либохвални водио је од 55. минута са 6:0, а онда је гостујући тим, Сокол Упохлава, постигао гол осам минута пре краја.

И, чим је Мартин Ближил затресао мрежу ривала, и он, и сви његови саиграчи, укључујући и резервисѕте на клупи, скинули су дрес и славили.

Судији Давиду Мојжишу није остало ништа друго него да примени дисциплинско правило и да за скидање дреса свакоме од њих покаже жути картон, па је тако јавно опоменуто чак 17 играча.

Упитан после меча зашто су то урадили, гостујући фудбалер Војтех Хорки је за чешки сајт "ТН" овако објаснио целу ситуацију, након што је резлтатом 6:2 завршен поменути меч:

- Ми, практично, губимо све наше утакмице  у овој фази првенства. Зато смо на полувремену рекли себи "хајде да бар дамо један гол, да нам крене". Неко је у свлачионици добацио "Ако дамо гол, хајде да сви скинемо дресове". То смо и урадили у 82. минуту.

Клуб их неће казнити...

- Немамо ми прописане казне за овакве ствари, тако да нико неће ништа да плати. Ми, иначе, плаћамо то мало другачије. Ако неко добије безначајни жути картон, мора да плати пиће у пабу. А ово се рачуна у безначајне картоне - смејао се Хорки.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона