ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПРЕД ЛИГУ ШАМПИОНА: Црвено-бели савладали Радник и смањили заостатак за Партизаном (ВИДЕО)

04. 11. 2023. у 20:01

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Радник из Сурдулице са 3:1 у 14. колу Суперлиге Србије и сада се окрећу утакмици против Лајпцига у Лиги шампиона.

Црвено-бели су успели колико-толико да забораве реми са ТСЦ-ом (1:1) и врате се на колосек тријумфа. Успео је тим Барака Бахара да смањи заостатак за Партизаном на три бода, али црно-бели меч ове рунде играју у понедељак од 15 сати против Новог Пазара.

Добро је шампион Србије ушао у меч, желео је што пре да постигне погодак. Успео је то да урадио Јован Мијатовић у 19. минуту. Искористио је добро додавање Мирка Иванића и ударцем из прве матирао Стефана Ранђеловића.

Наставила је Звезда да напада, имала још неколико добрих причика у првом полувремену, но резултат се није мењао и на паузу се отишло са голом предности за екипу са "Маракане".

И други део меча добро је почео за црвено-веке. Играо се 54. минут када је Урош Спајић дуплирао предност. Кингс Кангва је центрирао са десне стране, а штопер домаћег тима је главом је постигао први гол ове сезоне.

Од тог момента је стала Звезда, није нападала свим силама. Ривал је то искористио и смањио резултат фантастичним поготком који је из велике даљине постигао Немања Томашевић.

Опет су сви који навијају за шампиона Србије стрепели, али све дилеме је отклонио Гелор Канга поготком са беле тачке у 90. минуту. Ипак, Габонац је имао доста среће, пошто је његов ударац са беле тачке зауставио Ранђеловић, али је лопта добила чудан ефе и завршила у мрежи Сурдуличана.

Црвено-бели су други на табели са 31 бодом, Партизан има 34. Екипа Радника је на последњем 16. месту на девет бодова.

Ц. звезда - Радник 3:1 (1:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 6.000. Судија: Данило Николић. Стрелци: Мијатовић 19, Спајић 54, Канга 90 пен (Ц. звезда) - Томашевић 70 (Радник).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-3-2): Глазер - Недељковић, Ђига, Спајић, Митровић (од 46. Родић) - Кангва - Канга, Иванић (од 60. Букари), Красо (од 76. Хванг) - Мијатовић (од 60. Лучић), Ендиај (од 46. Олајинка).

РАДНИК (3-4-3): Ранђеловић - Абубакар, Врањанин, Оршечнанин, Јовић (од 79. Чумић) - Митошевић (од 87. Милић), Хајдаревић - Гашић (од 62. Богдановић), Кочић, Томашевић (од 78. Мартинкевич) - Дуроњић (од 79. Кадијевић).

Друго полувреме: Ц. звезда - Радник 3:1

90+4' - Крај утакмице!

90' - Успео је гол да постигне Гелор Канга, али је имао доста среће. Ранђеловић је одбранио ударац Габонца, но лопта је добила чудан ефе и ипак завршила у мрежи Сурдуличана.

89' - Пенал за Звезду. Лучић је умакао Кочићу који га је непрописно зауставио и дилеме за судију Данила Николића није било, одмах је показао на белу тачку.

86' - Невероватно шта је урадио Букари. Лучић му је оставио лопту, гол је био празан, али је фудбалер из Гане промашио цео фудбал, потом је Кангва у наставку акције шутирао високо преко гола.

81' - Добра акција домаћег тима. Букари је проиграо Недељковића који је шутирао искоса са десне стране. То није била баш идеална позиције, па је успео његов ударац да заустави голман Радника.

76' - Последња промена у редовима црвено-белих. Хванг Ин Бом је заменио Жана-Филипа Красоа.

70' - Нестваран гол на "Маракани"! Немања Томашевић је распалио по лопти са скоро 30 метара и лопта је од стативе завршила иза леђа израелског чувара мреже.

60' - Још две промене у Звезди. Владимир Лучић и Осман Букари добили су прилику у последњих пола сата, а утакмица је завршена за Јована Мијатовића и Мирка Иванића.

54' - Дуплирала је предност Звезда! Центрирао је Кангва, а Спајић сјајно главом шутирао и матирао Ранђеловића.

52' - Запретио је и Радник. Дуроњић је центрирао, Орешчанин је шутирао главом, но лопта је отишла преко гола домаћег тима.

46' - Почело је друго полувреме. Барак Бахар је направио две измене. На терену ће бити Питер Олајинка и Милан Родић, у свлачионици су остали Стефан Митровић и Шериф Ендијаје. Вреди поменути да ову утакмице са "Маракане" прати и доскорашњи капитен Звезде Милан Борјан!

Прво полувреме: Ц. звезда - Радник 1:0

45+1' - Крај првог полувремена!

40' - Одлична прилика за Мијатовића. Одлично је скочио након центаршута Канге из корнера и главом је добро шутирао, но Ранђеловић је био добро постављен и успео је да интервенише.

Јован Мијатовић између два игача Радника/ФОТО: М. Вукадиновић

32' - Нападају црвено-бели и даље. Игра се пред голом Радника који из контри покушава да угрози домаћина, али за сада није морао ниједном да интервенише Омри Глазер.

21' - Врло лако је могло да буде 2:0. Шериф Ендијаје се нашао у сјајној шанси, шутирао је из прве, али његов ударац је изблокирао Абубакар.

19' - Повела је Црвена звезда! Мирко Иванић је упослио Јована Мијатовића који је десном ногом шутирао из прве и матирао Ранђеловића.

9' - Одбила се лопта до Красоа који је шутирао искоса са десне стране, Ранђеловић није најбоље реговао, но на његову срећу лопта која му је испала је отишла ван терена.

7' - Прву велику прилику имао је домаћин. Красо је сјајно упослио Кингса Кангву који је из прве послао оштру лопту по земљи за Јована Мијатовића чији ударац из одличне позиције је отишао високо преко гола противника.

4' - Звезда од почетка меча има лопту у ногама и игра се на половини Радника, али још увек није била нијенда изгледна прилика.

1' - Почела је утакимца на стадиону "Рајко Митић!"

Уочи меча:

Израелски стручњак Барак Бахар планирао је да на овом сусрету уврсти у прву поставу Александра Катаија, стрелца јединог гола против тима из Бачке Тополе, али је десетка црвено-белих остала ван тима због стомачног вируса који вуче од петка.

Свесни су сви у табору шампиона Србије да права на кикс више нема, јер Партизан је одмакао шест бодова и због тога је за тим са "Маракане" овај меч веома важан.

Сурдуличани се налазе у лошој форми, на победу чекају од 7. августа. То им је једини првенствени тријумф, а остварили су га 2. колу против Спартака (2:0).

Подсетимо, овај меч за Звезду је увертира за оно што екипу чека у уторак. У питању је дуел 4. кола Лиге шампиона против Лајпцига у Београду.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-3-2): Глазер - Недељковић, Ђига, Спајић, Митровић - Кангва - Канга, Иванић, Красо - Мијатовић, Ендиај.

РАДНИК (3-4-3): Ранђеловић - Абубакар, Врањанин, Оршечнанин, Јовић - Митошевић, Хајдаревић - Гашић, Кочић, Томашевић - Дуроњић.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа