ТЕШКИ ДАНИ ЗА ХОЛАНДСКОГ ВЕЛИКАНА: Ајакс је последњи на табели после тешког пораза у великом дербију

29. 10. 2023. у 17:05

ФУДБАЛЕРИ ПСВ-а победили су ове недеље на свом терену екипу Ајакса резултатом 5:2 (1:2) у дерби мечу 10. кола холандског шампионата. Овај пораз "копљаника" значи да су сад последњи на табели са свега пет бодова.

Три голова за тим из Ајндховена постигао је репрезентативац Мексика Ирвин Лозано у 20, 60. и 72. минуту. По једном у стрелце су се уписали Лук де Јонг у 49. и Исмаел Саибари у 53. минуту. Голове за госте дали су Бранко ван ден Бомен у 10. и Брајан Боби у 40. минуту.

ПСВ је први на табели са 30 бодова и има свих 10 победа у Ередивизији, а у наредном колу ће гостовати Хераклесу.

Ајакс је последњи на табели са само пет бодова из осам утакмица. Клуб из Амстердама ће у наредном колу на свом терену дочекати Волендам.

Тешке дане проживљава холандски великан који је уписао само једну победу у првенству и налази се у серији од пет пораза. Последњи тријумф у свим такмичењима уписао је 24. августа против Лудогореца у квалификацијама за Лигу Европе (4:1).

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа