НЕ-ВЕ-РО-ВАТ-НИ СРБИ ОСВАЈАЈУ АЗИЈУ! Гол маказицама је само једна мајсторија: Митровић и Милинковић Савић бриљирали у Лиги шампиона! (ВИДЕО)

23. 10. 2023. у 21:50

Александар Митровић не само да води Ал Хилал ка титули у Саудијској Арабији, већ и ка нокаут фази азијске Лиге шампиона. А у томе му се, на још атрактивнији начин, придружио сународник и клупски колега, Сергеј Милинковић Савић.

screenshot / e99c150887

У петак је Митровић постигао једини гол у првенственом дуелу против Ал Калежа, и помогао екипи да се учврсти на првом месту табеле, а три дана касније први је заблистао у елитном клупском такмичењу Азије.

Ал Хилал је угостио индијски Мумбаи, а "Митрогол" је тај надимак оправдао - са три поготка (и једном асистенцијом). Прва два је дао на додавања Ал Бурјака са крила, али трећи ће се посебно памтити.

Но, кренимо редом.

Најпре је Митровић дао гол за 1:0 у петом минуту, показавши клупском колеги где да му дода лопту, па када је тамо стигла - спровео ју је у мрежу...

... а онда је удаљио домаћина на ненадокнадиву предност у 67, постигавши гол главом:

На томе Ал Хилал није стао.

Напротив.

Већ у 75. минуту било је 3:0 на семафору, а за то се побринуо Сергеј Милинковић Савић, изузетно атрактивним голом главом, са двоструко веће удаљености него што је то његов земљак претходно учинио:

Абдулхамид, који је "СМС"-у био асистент, пет минута касније је то био и Митровићу.

И то за најбољи потез овогодишњег издања Лиге шампиона Азије:

Александар Митровић је "маказицама" захватио лопту и неодбрањиво је послао у мрежу Мумбаија:

Тај потез изазвао је одушевљење домаће публике, али и неверицу саиграча, па је тако Сергеј Милнковић Савић реаговао хватањем за главу, одушевљен оним што је урадио најбољи стрелац у историји српске репрезентације.

А своју фантастичну игру Митровић је крунисао и асистенцијом, за 5:0, када је у 82. минуту проиграо Ал Бурајка и тако му узвратио за два додавања после којих је он дао уводне поготке:

Српски асови су, недуго после поменуте бравуре, напустили терен, испраћени овацијама у 86. минуту, а резервиста Ал Малки је у петом минуту судијске надокнаде времена поставио коначних 6:0.

После ове победе, Ал Хилал се налази на деоби челне позиције у групи Д, јер има седам бодова колико и Навбахор Наманган, узбекистански тим који је у првом колу као гост ремизирао са поменутим саудијским клубом.

Како само првопласирана екипа иде у нокаут фазу азијске Лиге шампиона, пред "Митром", Сергејем и њиховим саиграчима је озбиљан задатак у преостала три кола.

БОНУС ВИДЕО: Барселона прославила титуле: Хиљаде навијача поздравило фудбалере и фудбалерке

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56