СВЕ МАЊЕ МЕСТА НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ У ФУДБАЛУ! Енглеска победила Италију и изборила пласман на ЕУРО 2024

17. 10. 2023. у 23:31

Фудбалска репрезентација Енглеске изборила је пласман на Европско првенство, пошто је вечерас у Лондону победила селекцију Италије резултатом 3:1 у групи Ц квалификација за континентални шампионат, који ће бити одржан наредне године у Немачкој.

Два гола за Енглеску постигао је Хари Кејн у 32. из пенала и 77. минуту, док се једном у стрелце уписао Маркус Рашфорд у 57.

Једини стрелац за Италију био је Ђанлука Скамака у 15. минуту.

Украјина је у гостима савладала Малту 3:1. Домаћи су повели голом Пола Мбонга у 12. минуту. Украјина је до тријумфа стигла погоцима Рајана Камензулија у 38. (аутогол), Артема Довбика у 43. и Михаила Мудрика у 85. минуту.

Енглеска је прва на табели са 16 бодова из шест утакмица, Украјина је друга са 13 из седам мечева. Италија је трећа са 10 из шест утакмица, Северна Македонија има седам поена, док је Малта последња без бодова.

Словенија је у гостима савладала Северну Ирску 1:0 у мечу групе Х квалификација за ЕП 2024. Једини гол на утакмици постигао је Адам Гнезда Церин у петом минуту.

Данска је савладала Сан Марино 2:1, док је Казахстан у гостима био бољи од Финске 2:1.
Прво место на табели држи Словенија са 19 бодова, колико има и другопласирана Данска. Казахстан је трећи са 15 бодова, а потом следе Финска са 12, Северна ирска са шест и Сан Марино без бодова.

Подсетимо, Србија, која је победила Црну Гору са 3:1 (Мађарска је одиграла 2:2 у Литанији) у новембру игра против Бугарске и један бод је довољан "орловима" да се званично после 24 године нађу на Европском првенству.

БОНУС ВИДЕО: Селектор фудбалера Србије Драган Стојковић упутио Новостима честитку за 70. рођендан