ИТАЛИЈА БЕЗ ЕУРО 2024? За све су "криве" Украјина и Северна Македонија

14. 10. 2023. у 17:28

Фудбалска репрезентација Украјине победила је у главном граду Чешке, Прагу, Северну Македонију резултатом 2:0 и тако сачувала шансе да се пласира на Европско првенство које се следећег лета игра у Немачкој.

ИТАЛИЈА БЕЗ ЕУРО 2024? За све су криве Украјина и Северна Македонија

Голом Судакова у 30. минуту Украјина је крунисала надмоћ у првом полувремену, али је у другом селекција наших јужних комшија успела да притисне противника и запрети.

Македонци нису успели да дају гол, али јесу Украјинци још један, преко резервисте Александра Каравајева.

Он је у 5. минуту судијске надокнаде времена казнио грубу грешку голмана Северне Македоније Столета Димитријевског.

Украјина је сад на табели групе Ц другопласирана са 10 бодова, има три више од Италије, која има и два меча мање.

Управо ће се Украјина и Италија до краја борити за позицију број два која води директно на првенство Европе, пошто је првопласирана Енглеска, која има 13 бодова из пет утакмица, тешко достижна за обе селекције. Северна Македонија је остала на четвртом месту са седам бодова из шест утакмица и нема више ни теоретске шансе за пласман на ЕУРО 2024.

У другом мечу који је одигран у истом термину, Северна Ирска је као домаћин у мечу групе Х победила Сан Марино резултатом 3:0, али обе селекције су одавно без шанси за пласман на Европско првенство.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47