ЛУДНИЦА У МАНЧЕСТЕРУ: Јунајтед невероватним преокретом победио Брентфорд (ВИДЕО)

07. 10. 2023. у 18:18

НЕВЕРОВАТНУ утакмицу одиграли су Манчестер јунајтед и Брентфорд. "Црвени ђаволи" су били близу новог пораза, али успели су да тријумфују са 2:1 после нестварног преокрета.

Изабраници Ерика тен Хага дочекали су овај меч након пораза у Лиги шампиона на "Олд Трафорду" од Галатасараја (2:3). Претио им је још један неуспех, но у јунака је израстао резервиста Скот Мектоминеј.

Гости су дошли до предности у 26. минуту преко Матијаса Јенсена који се најбоље снашао у казненом простору ривала. Делује да је много боље у тој ситуацији могао да реагује Андре Онана.

Покушавао је Јунајтед од тог тренутка што пре да анулира вођство ривала, нападао је но изгледних прилика пред голом Томаса Стракоше није било пуно.

Пробао је холандски стручњак измена нешто да промени и успео је. Играо се 87. минут када је Скот Мекоминај ушао у игру и вероватно се нико на "Олд Трафорду" није надао да ће он бити херој.

Шкот је у трећем минуту надокнаде дошао до одбијене лопте, сјајно је примио и савладао албанског репрезентативца.

Након тога је у последњем нападу на утакмици Бруно Фернандеш извео фаул, лопту је главом пред гол ривала послао Хари Мегвајер, а тамо се нашао Мектоминеј и по други пут матирао голмана гостију за велику радост на "театру снова".

Јунајтед је после ове победе девети на табели са 12 бодова, док је Брентфорд 14. са седам и само једним тријумфом у досадашњем делу Премијер лиге.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона