ПАРТИЗАН УБЕДЉИВ ПРОТИВ МЛАДОСТИ: Црно-белима осми тријумф у низу

А. И.

07. 10. 2023. у 20:23 >> 20:02

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекали су Младост из Лучана у 11. колу Суперлиге Србије, славили су црно-бели резултатом 2:0 (0:0).

М. Вукадиновић

Од првог момента екипа Игора Дуљаја нападала је. Ипак, недостајала је завршница. Везао је Партизан седам победа у низу, а било је јасно да су у суботу против Младости желели осму.

Домаћин је контролисао игру, а већ у петом минуту имали домаћи најбољу прилику у првом полувремену. Наместио се Матеус Салдања на ударац, погодио је стативу.

Једанаест минута касније нову велику прилику имао је Бразилац. Уочио га је Бибрас Натхо, пребацио је одбрану, напач црно-белих изашао је сам пред голмана гостију, покушао да га пребаци, али је неспретно захватио лопту.

Ређале су се у наставку прилике, Франк Кануте, а потом и Никола Антић су претили, а Саша Стаменковић је успео да сачува мрежу у првих 45 минута.

Наставило се истим сценариом и у другом полувремену, а у 56. минуту оборен је Захид у шеснаестерцу гостију. Најстрожу казну извео је Натхо - 1:0 за Партизан.

Могао је Партизан да увећа предност девет минута касније. Након одлично изведеног корнера погодио је Кристијан Белић стативу.

Што није тада, јесте у 69. минуту. Матеус Салдања је одлично проиграо Гајаса Захида, а Норвежанин је предриблао Стаменковића и постигао трећи погодак у сезони.

До краја је чета Игора Дуљаја смирено играла и привела меч крају без промене резултата. Уписао је тако Партизан своју осму победу, на табели има 25 бодова и налази се на првом месту, са седам бодова више од Црвене звезде, пет од ТСЦ-а, али и утакмицом више.

ПАРТИЗАН - МЛАДОСТ 2:0 (0:0) (Натхо 57'п, Захид 68')

90' Три минута надокнаде.

83 - Опасност по гол Партизана. Шутирао је Варјачић, сигурно брани Јовановић.

76' Прети сада и Ксандер Северина, лак плен за Стаменковића.

70' Кануте прети, био је блокиран.

69' Партизан је увећао вођство. Сјајна акција Салдање и Захида који је обишао голмана Стаменковића и послао лопту у празну мрежу.

65' Сјајно је шутирао Кристијан Белић. Погодио је стативу гостију након коренера.

60' Повео је контру Захид, проследио је до Антића, а Салдања је тукао главом, право у голмана гостију.

57' Оборен је Захид у шеснаестерцу. Пенал је извео Бибрас Натхо, вођство црно-белих. Израелац је добио велике аплаузе навијача као вид подршке због ратног стања у Израелу.

50' Велики допринос Бибраса Натха који одлично проналази своје саиграче, али је сада Захидов ударац зауставио Стаменковић.

48' Снажан покушај Натхоа, одлично реагује Станковић, нешто раније припретио је и Кануте.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' - Прекид за госте у близини шеснаестерца Партизана. Опасно је било по гол Јовановића, а Варјачић је послао лопту недалеко од спољне стране стативе.

40' Као осице облежу око гола гостију играчи Партизана, али недостаје завршнице, притом добро се брани Младост.

31' Додавали су се фудбалери Партизана у шеснаестерцу гостију, а Захид је шутирао далеко од гола.

29' Греши Доналд Волс, а Калулу је додао до Антића, шутирао је искоса фудбалер Партизана, али далеко од гола.

23' - Имао је гостујући састав прилику. Удовичић је пробио по левој страни, имао је двојицу нападача, а одлучио се за нешто између шута и проигравања, на крају је лопта завршила у гол ауту

18' Притиска Партизан константно. Белић је додао до Калулуа, он проиграо Канутеа а његов волеј завршио је крај стативе.

16' Прелепо је Натхо уочио Матеуша Салдању, послао му лопту иза леђа одбране, а он је траљаво шутирао.

8' Натхо је добио незгодан ударац, а Молс жути картон. Указивала се помоћ Израелцу.

6' Партизан константно напада.

5' Сјајно је Салдања шутирао, погодио је стативу!

3' Лоше су у одбрани реаговлаи гости, а црно-бели имали две добре ситуације за гол, али на крају је преко гола шутирао Натхо, а свеједно, био је офсајд.

1' Почела је утакмица у Хумској

УОЧИ МЕЧА

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Илић, Марковић, Антић – Кануте, Белић – Калулу, Натхо, Захид– Салдања.

МЛАДОСТ (4-2-3-1): Стаменковић – Варјачић, Милошевић, Јоксимовић, Лековић – Тумбасевић, Волс – Удовичић, Величковић, Сремчевић – Езе.

Партизан је након ремија са ТСЦ-ом у првом колу Суперлиге Србије уписао седам узастопних тријумфа и доспео на прву позицију на табели.

Против лучанске Младости, црно-бели ће тражити нови тријумф чиме би озваничили сјајну серију резултата и још бољу форму.

Младост је у досадашњем делу лиге уписала четири победе, три ремија и два пораза и налазе се на шестом месту.

Црно-бели и тим из Лучана одиграли су до сада 24 меча, Младост је успела само у два међусобна дуела да савлада београдску екипу, док је Партизан уписао 16 тријумфа, а уз то одуграли су и шест ремија.

Последњи пут је Младост освојила три бода против Партизана 18. маја 2021. године. Једини стрелац био је Милан Бојовић.

Тренер Фудбалера Партизана Игор Дуљај рекао је да је лучанска Младост по традицији незгодан ривал црно-белима, као и да су утакмице пред репрезентативне паузе увек најтеже.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез