СКАНДАЛ У ХОЛАНДИЈИ: Српски фудбалер провео ноћ у полицији после меча Лиге конференција
Скандал у Алкмару о којем ће тек брујати Европа! Холандска полиција насрнула је на играче, стручни штаб и челнике Легије док су чекали да се сви укрцају у аутобус и оду са стадиона.
ФОТО: ФК Црвена звезда
Полицајци су пендрецима ударали чак и председника Легије Даријуша Миодуског, што све има снимљено и документовано од стране бројних пољских новинара који су се ту затекли.
Како пишу пољски извештачи са утакмице, Миодуски је добио неколико удараца, неки играчи Легије су ушли у клинч са чуварима реда после тога, а најдебљи крај су извукли српски дефанзивац Радован Панков, некадашњи фудбалер Црвене звезде, као и португалски везиста Жозуе, капитен екипе, који су извучени из аутобуса и приведени у станицу полиције! Све то иако нису ни на који начин учествовали у инциденту, већ су све време били у аутобусу.
До сукоба је дошло када су полицијаци напрасно одлучили да затворе капије стадиона у Алкмару, иако половина играча и чланова експедиције Легије није изашло из њега. Део фудбалера, чланова стручног штаба и управе је било у аутобусу, а други део је тек требало да им се придружи.
Међутим, полиција је одједном решила да затвори стадион, јер су, како пишу пољски медији, навијачи Легије кренули да напуштају објекат, али на скроз другом крају, на контрастрани.
Чланови Легије су почели да се буне, да протестују против таквог поступка полиције, јер су желели да изађу са стадиону, али им није било дозвољено. Чувари реда су, наводно, изгубили стрпљење у тој расправи и потегли пендреке.
Како тврди сајт „Легионисци“, који има све снимке и фотографије са лица места и на којег се позивају готово сви остали пољски медији, расплет је био овакав:
Велике тензије су владале и током и пре утакмице због две навијачке групе, које су покушавале да отму заставе једни другима.
Утакмица између АЗ Алкмара и Легије завршена је резултатом 1:0 за Холанђане.
Препоручујемо
НБА: Џамал Мареј играч недеље на Западу, Џејлен Браун најбољи на Истоку
09. 12. 2025. у 09:59
ГОТОВО ЈЕ! Црвена звезда спремила отказ Владану Милојевићу, стиже легенда клуба
09. 12. 2025. у 09:41
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако. А најновија вест - обрадовала је руског председника, Владимира Путина, јер се његов омиљени спорт враћа на велика, међународна врата, са све руским обележјима.
08. 12. 2025. у 15:15
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)