ЗВЕЗДА СЛАВИЛА ПРОТИВ РАДНИЧКОГ: Иванић сачувао црвено-беле

А. И.

30. 09. 2023. у 20:00 >> 20:02

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 10. колу Суперлиге Србије састали су се са Радничким. Славили су црно-бели резултатом 1:0, а једини гол дело је Мирка Иванића у 14. минуту.

М. Вукадиновић

Већ од првог минута евидентно је било да је Звезда мотивисано и офанзивно ушла у меч. За прву прилику требало им је двадесетак секунди, али ни Раднички није донео из Ниша "белу заставу".

открили су рањивости у одбрани домаћина у неколико момената, из контри излазили сами пред голмана, али је недостајао квалитет и вољни моменат у завршници да озбиљније угрозе Омрија Глазера.

Ипак, у једном нападу који је Хванг иницирао одбитак је дошао на главу Мирка Иванића који је без много проблема матирао Драгана Росића.

Након нешто мирнијег старта другог полувремена у 57. минуту Мирко Иванић је погодио пречку, а потом из одбитка лако је покупио лопту Драган Росић.

Могао је у самој завршници меча до гола и Раднички, али је покушај Филипа Фраја из срца шеснаестерца у корнер послао Глазер. На крају, 1:0.

ЗВЕЗДА РАДНИЧКИ(Н) 1:0 (Иванић 14')

90' Три минута играће се још.

89' Велику шансу имао је Фраи по десне стране, шутирао је искоса, брани Глазер - корнер.

82' Хванг поново одлично изводи корнер, на ивици петерца покушао је главом Стаменић. Међутим био је непрецизан.

80' Звиждуке навијача добио је Ендиаје који је након одличног проигравања Хванга лопту послао далеко од гола.

72' Шутирао је Фрај, само корнер, био је блокиран. Након тога Пејовић је опробао ударац, далеко изнад гола.

70' - Опробао је Хванг ударац, а Росић одлично брани.

59' - Павловић и Ивеља уместо Илића и Петрова у тиму Радничког

57' ПРЕЧКА! Мирко Иванић је снажно шутирао, погодио је оквир Росићевог гола, одбила му се лопта, а сада сигурно реагује чувар мреже Нишлија.

55' Доста мирнија игра на почетку другог полувремена.

Ретко се до сада виђало овако нешто. Барак Бахар је на полувремену направио три измене, Митровића је заменио Олањика, Лучић је у игру ушао уместо Красоа, а Родић уместо Букарија. Никола Трајковић је Месаровића заменио Цветковићем, а Јовановића Влајковићем.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 1:0

45' Крај првог полувремена.

43' Изашао је Шериф Ендиаје пред Драгана Росића, а голман Нишлија је добро реаговао.

34' Опробао је Вања Илић ударац, без опасности по Глазера.

31'  Од 31. минута кренули су навијачи са навијањем, како би одали почаст настрадалима на Косову и Метохији. "Делије су народу на КиМ послали и посебну поруку:

ФК Црвена звезда

30' Из велике удаљености шутирао је Стаменић, а на путу ка голу Стајић је преусмерио лопту у корнер.

21' Хван је из корнера послао сјајну лопту за Мијаиловића који је шутирао главом, али је Росић одличном парадом успео да сачува мрежу

14'ГОЛ Сјајна акција, Хванг је проиграо Красоа, блокирали су гости, одбитак је пао на главу Мирка Иванића који је сталожено донео вођство Звезди.

11' Месаровић је отишао превише искоса, шутирао је право у Глазера. Ослободио се Раднички почетне иницијативе ривала.

10' Прелепа контра за Раднички. Јовановић је проиграо усамљеног Илића. Он је лоше стао на лопту, само корнер за Нишлије.

7' Лепа комбинација пред голом Радничког. Хванг је проиграо Ендиајеа, а он није успео да захвати лопту.

5' Одмах у наредном нападу одговорио је Мирко Иванић. Среће је имао Раднички, везиста црвено-белих тукао је поред гола.

Tekst potpisa

4' Лепу прилику имао је Раднички. Вања Илић шутирао је траљаво, имао је неколико бољих решења.

1' Већ у првом нападу агресивно је заиграла Звезда пред голом противника. Стаменић је шутирао, али високо преко гола.

УОЧИ МЕЧА

17.20 - Доступни су састави за меч.

Црвена звезда: Глазер - Мијаиловић, Ђига, Драговић - Букари, Стаменић, Хванг, Митровић - Иванић - Красо, Ендиаје.

Клупа: Поповић, Дегенек, Кабић, Канга, Кангва, Катаи, Лучић, Милуновић, Олајинка, Родић, Спајић.

Фудбалери Црвене звезде првобитно је требало да Раднички угосте у недељу, а тај термин због ранијих одлагања је измењен, па ће се својеврсни дерби десетог кола одиграти вечерас на стадиону „Рајко Митић“.

Звезда у Београду против нишког Радничког слови за фаворита, без обзира на два пораза црвено-белих у три претходно одиграна кола.

На другој страни и Раднички је лоше започео сезону, само су два пута остварили тријумф, а уз то имају пет пораза и један реми, уз гол разлику осам датих и 12 примљених погодака.

Црвена звезда и Раднички из Ниша су до сада у историји од 1951. године одиграли укупно 121 дуел, а црвено-бели су победу славили на 83 меча, нерешен исход је био на 22 сусрета, док је Раднички славио на 17 утакмица.

У последњем дуелу у оквиру 16. кола Суперлиге Србије Звезда је на гостовању на “Чаиру" славила са 1:2.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Бахар: Неће нам бити лако на терену

- Пратили смо утакмице Радничког, видели смо добре ствари у њиховој игри и да стварају шансе. Тактички су врло добра екипа. Сигурно неће бити лако на терену. Што се тиче играча који ће истрчати на терен, то увек зависи од противника и тренутне форме. Има још времена да се припремимо, пре него што се одлучим за стартних 11, истакао је Бахар на почетку конференције за медије, рекао је Барак Бахар

А. Илић

РЕЧ ТРЕНЕРА РАДНИЧКОГ - Трајковић: За Звезду је утакмица против нас кључна.

- Јасно је да Звезда има вероватно најјачи играчки кадар у последњих 20 година. Можда ово није прави моментум за њих, али, познајући све људе који раде у том клубу и њихов менталитет верујем да је тамо уследила општа мобилизација. За њих ће сутрашња утакмица бити кључна и верујем да ће они ући јако мотивисано од првог минута. На нама је да будемо храбри и одговорни, рекао је Никола Трајковић.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда