РАСПУЦАНИ ПАРИЖАНИ У ДЕРБИЈУ ФРАНЦУСКОГ ПРВЕНСТВА: Четири гола у Олимпиковој мрежи

Разиграни ПСЖ "прегазио" је у недељу увече ривалски Олимпик из Марсеља у дербију француског фудбалског превенства на "Парку принчева" са 4:0.

Нарочито је био расположен марокански репрезентативац Ашраф Хакими који је током читавог меча задавао главобољу гостима с мора. Управо је Хакими био стрелац маестралног гола из слободног ударца, већ у 8. минуту, са 18 метара, укосо с десне стране.

Олимпик је могао да узврати из контранапада у 22. минуту, када је Витиња на центаршут Клоса погодио пречку. То је, отприлике, било све што је ви|ено са стране гостију.

Код домаћих, Дембеле с левог крила и Баркола с десног, убацивали су лопте пред гол Олимпика који је стално "висио" у ваздуху.

У 37. минуту, Хакими је с 25 метара шутирао право у стативу, а одбијену лопту прихватио је Коло Муани и постигао свој први гол у дресу Парижана.

На самом почетку утакмице, непосредо пре гола Хакимија, Мбапе је добио дуел из кога је кренула акција, али је том приликом повредио скочни зглоб. Успео је да одигра још двадестак минута, а онда га је у 30. минуту заменио Рамос. Степен повреде синоћ није био познат.

Управо је Рамос на почетку другог полувремена (47. минут) увећао предност, када га је Дембеле центаршутом с десног крила послужио као на тацни у висини пенала.

Вишњу на торту ставио је опет Рамос, минут пре краја, четвртим голом Парижана. Претходно је Коло Муани вукао лопту преко целог терена по десној страни бежећи одбрани, а онда пред гол гостију послао лопту коју је Рамос пласирао уз саму стативу. Статистика је на крају била неумољива: домаћи су имали посед лопте 77 одсто, а гости само 23.

Олимпик је тако наставио с лошим резултатима на почетку сезоне, док ПСЖ диже форму. Марсељ се тренутно налази на 7. месту са 9 бодова из 6 утакмица, док је ПСЖ стигао до 3. места, са 11 бодова (три победе, два нерешена, један пораз), са два бода мање од првопласираног Бреста и бодом заостатка иза Нице на 2. месту.