ТСЦ ПОКАЗАО ЗУБЕ ПРЕМИЈЕРЛИГАШУ: Вест Хем је баш морао да се помучи у невероватном мечу (ВИДЕО/ФОТО)

21. 09. 2023. у 22:56 >> 22:56

ФАНТАСТИЧАН фудбал гледали су навијачи на "Лондон стадиону". У фантастичној фудбалској представи Вест Хем је након преокрета савладао ТСЦ резултатом 3:1.

Танјуг/АП

Прво полувреме донело је очекивани притисак Вест Хема. Били су бољи играчи тима из Лондона, у већем делу првог полувремена био је у потчињеном положају састав из Бачке тополе, али до полувремена имали су за чиме да жале пулени Жарка Лазетића који су чак могли и до вођства.

Упркос константном притиску ривала, ТСЦ се у завршници ослободио, а не само то већ је и напао премијерлигаша.

Две изгледне шансе имали су Ингс и Tilo Керер у 17. минуту, истакао се тада голман гостију Никола Симић.

ЕПА

Ипак, ближе је голу био ТСЦ који је у зауставном времену првог полувремена могао до гола.

Највиши у скоку након корнера био је штопер Немања Стојић, а његов покушај окрзнуо је пречку.

Пријала је пауза гостима. Већ након три минута шокирали су Вест Хем. Анђело Огбона је направио велику грешку, а Петар Станић му украо лопту и погодио за вођство српског представника!

Танјуг/АП

У наставку је Вест хем успео да сломи отпор ривала. Прво је у 67. минуту Саид Бенарама послао сјајан центаршут, на путу ка петерцу лопту је закачио Немања Петровић за поравнање резултата, а потом је само два ми нута касније Мухамед Кудус донео "чекићарима" комплетан преокрет.

Да би Томаш Соучек након корнера поставио коначних 3:1 у 83. минуту.

ВЕСТ ХЕМ - ТСЦ (прво полувреме у току) 3:1

(Петровић 67'аг, Кудус 69', Соучек 83' - Станић 48')

90+4' крај меча.

90' Продужен је меч четири минута.

87' Одбрана ТСЦ-а у завршници бушна као сир. Сада је и Антонио главом тукао по лопти, тик поред гола.

Танјуг/АП

85' Соучек, па Антонио распалили су по лопти, оба пута Симић више него одличан.

83' ГОЛ! Соучек након корнера Ворда Прауса главом је матирао Симића.

80' Амбициозно је са преко 40 метара покушао Саша Јовановић да лобује Фабијанског, отишла је лопта изнад пречке

69 ГОЛ! Мухамед Кудус се сада одлично снашао, донео је домаћину комплетан преокрет.

67' ГОЛ!  Несрећно је петровић закачио лопту која је завршила у голу Симића. Одличан центаршут упутио је Бенрама.

65' Ушао је у игру Антонио, и одмах изашао пред СИмића који је изашао као победник.

62' Симић је лоше проценио лопту, али не користи то ривал.

Танјуг/АП

59' Подигли су се домаћи играчи након шока. Прете, а гости се сјајно бране

55' Делује да се у овим тренуцима ТСЦ у потпуности ослободио притиска ривала. Сјајна игра  тима из Бачке Тополе.

48' ГОЛ! ТСЦ води на Лондон стадиону. Огбона је направио велику грешку, а Петар Станић му украо лопту и погодио за вођство српског представника!

ЕПА

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:0

45+1' После још једног корнера, трећег у првом полувремену, Стојић је скочио и главом погодио годњи део пречке.

45' - Три минута продужено је прво полувреме.

45' Саша Јовановић је са прве пребацио лопту на другу стативу, а тамо је у последњем моменту Керер интервенисао испред Радина.

44' Незгодна ситуација пред голом "чекићара". Лопта је прозујала кроз шеснаестерац, нико је кроз петерац није закачио.

Танјуг/АП

35' Отворена игра, али је темпо доста опао.

29' О томе какву утакмицу за сада гледамо најбоље говори податак да је Вест Хем имао 202 додавања, а ТСЦ само 36.

25' - Мало је недостајало да домаћин поведе. Мавропанос је скочио, тукао је главом, на стативи је био Лукас Пакета, мало је недостајало да лопту спроведе у мрежу ТСЦ-а.

16' Распалио је по лопти Тило Керер, снажно је шутирао, али Симић одлично постављен. Посед за сада 80 процената, према 20 у корист Вест Хема.

14' Више је лопта у ногама Вест Хема, али за сада добар посао раде играчи ТСЦ у одбрани. Форналс је шутирао, био је блокиран.

ЕПА

Текст потписа

9' Претио је ТСЦ након контре по десној страни. Добро је реаговао Фабијански на ударац Саше Јовановића.

5' Тотална офанзива лондонског тима. За сада се добро брани ТСЦ.

4' Сјајно изведен прекид Ворд Прауса, погодила је лопта неког у "живом зиду" - корнер.

ТСЦ игра први меч у групној фази европских такмичења у својој историји.

1' Почела је утакмица. Први напад има ТСЦ.

Сјајна атмосфера на "Лондон стадиону", меч се игра пред добро попуњеним трибинама.

УОЧИ МЕЧА

19.50 - Познати су и састави.

Вест Хем: Фабијански, Керер, мавропанос, Огбона, Кресвел, Форналс, Ворд-Праус Пакета, Кудус, Бенрама, Ингс.

ТСЦ: Симић, Цветковић, Антонић, Ђорђевић, Стојић, Петровић, Радин, Кувељић, Ђаковац, Станић, Јовановић.

Вест Хем слови за апсолутног фаворита против ТСЦ-а због искуства и играчког квалитета, али и реномеа, јер лондонски клуб почиње надметање у Лиги Европе као прошлогодишњи освајач трећерангираног европског такмичења - Лиге конференција.

ТСЦ је дебитант у европским такмичењима. У сезони 2020/2021. играли су квалификације за Лигу Европе, а ове сезоне до групне фазе стигли су након пораза од Браге у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

Праве испите у Европи ТСЦ ће имати у оквиру Групе А против поменутог енглеског тима, али и Олимпијакоса и Фрајбурга.

Фудбалски клуб Вест Хем је од 2012. године редовни члан Премијер лиге, а основани су 1895. године у Лондону. Највећи успех клуб је остварио 1965. године тријумфом у Купу победника купова и 2023. године, када су освојили поменуту Лигу конференција.

У домаћим такмичењима издваја се податак да су три пута освајали ФА куп.

Вест Хем је нову сезону најквалитетнијег националног такмичења у фудбалу почео веома добро, убележили су три тријумфа, по један пораз и реми, налазе се на шестој позицији Премијер лиге.

БОНУС ВИДЕО: СПЕКТАКЛ У НОВОМ ПАЗАРУ: Представљен Адем Љајић