КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА? НЕВЕРОВАТНА! "Луди" меч гиганата, страшни Арсенал, мајсторије, драме, сјајни голови! (ВИДЕО)

20. 09. 2023. у 23:10 >> 23:39

УЕФА Лига шампиона, сезона 2023/2024, почела је изузетно узбудљиво, а нова порција елитног фудбала на програму је била ове среде. И, фудбалско вече прерасло је у спектакл.

КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА? НЕВЕРОВАТНА! Луди меч гиганата, страшни Арсенал, мајсторије, драме, сјајни голови! (ВИДЕО)

Најпре која реч о драми у Истанбулу, где су се састали Галатасарај и Копенхаген.

Гости су не само повели преко Елјунусија (ВИДЕО) него и са 0:2, после фантастичног избегавања офсајд-замке, што је голом крунисао Гонсалвеш у 58. минуту (ВИДЕО)

Али, напрасно су лађе почеле да тону гостима када је у 73. минуту други жути картон добио Копенхагенов Јерел (ВИДЕО).

И, онда - прави фудбалски трилер.

"Галата" је смањила на 1:2 у 86. миуту када је Боеј био прецизан са угла петерца (ВИДЕО), а право одушевљење донео је изједначујући погодак у 88. минуту, који је Тете постигао волеј-ударцем са руба казненог простора (ВИДЕО) - за коначних 2:2.

Радост фудбалера Галатасараја у завршници меча Лиге шампиона са Копенхагеном / FOTO: Tanjug/AP

А ако су тада били у фудбалској екстази навијачи турског клуба, шта тек рећи за присталице Реала...

Мадриђани, који су чак 14 пута освојили елитно европско клупско надметање, угостили дебитанта у Лиги шампиона, сензационалну екипу Униона из Берлина. Опседали су "краљевићи "гол" гостију из Немачке, нема шта нису покушавали, али... Од 29 шутева, шест их је ишло у оквир гола, а Роноу их је све зауставио. До оног 30. ударца, у четвртом минуту судијске надокнаде времена.

После "скраћеног корнера" за Реал, Валверде је упутио лопту ка мети, а уз два срећна одбитка она се одбила пред сензационалног енглеског 20-годишњака: Џуд Белингем је из непосредне близине дао гол за победу од 1:0 (ВИДЕО) и тако био шести пут стрелац за "краљевиће", на шест одиграних утакмица.

Џуд Белингем слави гол за победу Реал Мадрида над Унион Берлином у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

А било је врло узбудљиво и у вечерњем термину. Заправо, било је фудбала за истинске сладокусце.

Највише голова, чак седам виђено је у Минхену, где је Бајерн победио Манчестер јунајтед са 4:3, уз три поготка постигнута после 88. минута.

Баварци су повели када је Хари Кејн, који је са Јунајтедом "на ратној нози" због својих игара у Тотенхему, асистирао Санеу за 1:0 (ВИДЕО)  а само четири минута касније предност Бајерна удвостручио је Гнабри (ВИДЕО).

На свом дебију у Лиги шампиона за манчестерски клуб Хојлунд је постигао гол у 49. минуту (ВИДЕО)  али је Кејн одмах потом узвратио из пенала (ВИДЕО).

А онда, врло занимљива завршница. Прво је Каземиро акробатски примакао Јунајтед на 3:2 у 88. минуту (ВИДЕО), Тел је у 92. вратио "+2" Бајерну (ВИДЕО), да би Каземиро новим поготком, и то у петом минуту судијске надокнаде поставио коначан резултат (ВИДЕО). Даље од 4:3 екипа с "Олд Трафорда" није могла.

Хари Кејн, нови нападач Бајерна, слави гол против Манчестер јунајтеда у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Арсенал је био најимпресивнији - у Лондону је згромио екипу ПСВ-а са чак 4:0.

Голеаду је отворио Сака (ВИДЕО), наставио Тросар са руба казненог простора и у то у контри (ВИДЕО), потом је уз штоповање лопте за ТВ шпице Габријел Жезуз донео 3:0 "тобџијама" (ВИДЕО), а коначних 4:0 поставио Одегард са дистанце (ВИДЕО).

Мартин Одегард слави гол за Арсенал против ПСВ-а у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Вицешампион Европе, Интер, губио је од Сосиједада после сопственог огромног кикса (ВИДЕО), али је у правом трилеру извукао 1:1 јер је гол Мендеза из 6. минута "анулирао " Лаутаро Марттинез у 87., на асистенцију Фратезија (ВИДЕО).

Радовало се још италијанских навијача због гола у завршници (заправо, због два, а један од њих је био аутогол), а у питању су присталице Наполија.

Јер, њихови љубимци су на гостовању Браги најпре водили од 45 минута када је Ди Лоренцо послао лопту под пречку (ВИДЕО),  али се онда десила драма. И то у финишу, као по неком "Рецепту за мечеве Лиге шампиона у среду, 20. септембра 2023.".

У 84. минуту Брума, који је у квалификацијама био кобан и по ТСЦ, успео је да поравна резултат (ВИДЕО), да би онда његов саиграч Сику Ниакате врло снажним "ударцем" затресао сопствену мрежу (ВИДЕО) - и донео Наполију три бода.

Радост фудбалера Наполија после аутогола Браге у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Бенфика је ражалостила своју публику поразом од Салцбурга са 0:2, иако се испрва чинило да ће вече бити радосно за португалску екипу када је Конате у 3. минуту промашио пенал за госте.

Но, само десет минута касније Антонио Силва је руком дирао лопту на гол-линији домаћих, добио је црвени картон због тога (ВИДЕО), а играти 80-ак минута у Лиги шампиона са фуаблером мање није уопште лако.

Салцбург је то искористио да головима Симића из пенала, те Глука (у контри у којој су четворица играча аустријске екипе изашла пред голмана - ВИДЕО) дође до тријумфа.

И, коначно, Севиља и Ланс су одиграли 1:1 и то уз два прелепа поготка.

За први се побринуо играч домаћих, Окампо, матиравши голмана слањем лопте главом иза себе (ВИДЕО),  а реми је Французима донео пројектил Анђела Фулђинија у 24. минуту (ВИДЕО).