НЕСТВАРНА ЛИГА ШАМПИОНА! Ма, каква "моћна Барселона", какав "ПСЖ-ов дерби", голман дао нај-гол! (ВИДЕО)

19. 09. 2023. у 23:15 >> 23:59

УЕФА Лига шампиона, сезона 2023/2024, почела је изузетно узбудљиво.

НЕСТВАРНА ЛИГА ШАМПИОНА! Ма, каква моћна Барселона, какав ПСЖ-ов дерби, голман дао нај-гол! (ВИДЕО)

У мечу из "Звездине" групе најпре је до резултата 3:1 дошао Лајпциг, и то као гост Јанг Бојса, а онда је истим таквим епилогом, додуше у корист домаћина, решен дуел Манчестре ситија и Црвене звезде. Али, то је био само део, једна четвртина богатог програма у елитном друштву овог уторка.

У групи Е Фејенорд је са 2:0 победио Селтик и то у бирном дуелу. Стенгс је у судијској надокнади времена донео предност Холанђанима, а онда су Шкоти остали без првог од два искључена играча. Но, црвени картон Лагербилкеу није довео и до 2:0 јер је Паишао промашио пенал за Фејенорд, но након што је само три минута касније, у 68, и Холм морао превремено у свлачионицу, "келти" са голманом и осморицом играча у пољу нису могли да издрже. Фејенорд је, уз један поништени погодак, преко Јаханбакхша дошао до поменуте победе.

У тој групи Лацио је у 95. минуту на чудесан начин изборио реми.

Голман Проведел, кога ће Атлетико Мадрид памтити и по имену и надимку "Иван Грозни" донео је бод "небеско-плавима" нестварним поготком.

Најпре су "јорганџије" од 29. минута водиле, тада је прецизан био Бариос, а онда је непосредно пред последњи звиждук судије, после сјајног утрчавања, Проведел главом затресао мрежу свог колеге и одушевио не само "лацијале", већ све којима је фудбал драг.

Ево и како је то изгледало:

Милан и Њукасл су поделили плен, а попут Глазера у Манчестеру, одличан је био и голман "сврака", Поуп, са девет одбрана на путу ка 0:0. А у тој, групи Ф, дерби у Паризу добио је Пари Сен Жермен, који је Борусију Дортмунд победио са 2:0, и то разбивши њен бедем тек у другом полувремену. Мбапе је у 49. искористио пенал, а девет моинута касније асистенцију Витиње Хакими претворио у ненадокнадиву предност за "милионере".

И, коначно, у групи Х, Барселона је уз два гола и асистенцију Жоаа Феликса (а и поготке Левандовског, Гавија и аутогол Батаље) декласирао екипу Антверпа са 5:0, док је Порто као гост Шахтјора, и то у мечу одиграном у Хамбургу јер екипа из Доњецка због рата у Украјини мора да игра ван домовине, тријумфовао са 1:3.