ДРОН ПРЕКИНУО И МЕЧ ХРВАТСКЕ! Као некада Србија - Албанија, прекинута и важна фудбалска утакмица "ватрених"

Танјуг

11. 09. 2023. у 20:38

ФУДБАЛСКА репрезентација Хрватске победила је вечерас у Јеревану селекцију Јерменије резултатом 1:0 у мечу групе Д квалификација за Европско првенство, које ће бити одиграно наредне године у Немачкој.

ДРОН ПРЕКИНУО И МЕЧ ХРВАТСКЕ! Као некада Србија - Албанија, прекинута и важна фудбалска утакмица ватрених

Једини гол на утакмици постигао је Андреј Крамарић у 14. минуту. Меч је био прекинут неколико минута у првом полувремену. У 35. минуту изнад терена појавио се дрон који је носио заставу региона Нагорно-Карабах. Домаћи навијачи су аплаудирали, а меч је настављен пошто је дрон напустио стадион.

Регион Нагорно-Карабах, претежно насељен етничким Јерменима, успоставио је де факто независност од Азербејџана у рату почетком 1990-их након распада Совјетског Савеза, али је Азербејџан повратио значајан део територије у рату са Јерменијом 2020.

Хрватска је прва на табели групе Д са 10 бодова, колико има и другопласирана Турска, али уз меч више. Јерменија је трећа са седам бодова, док је Велс освојио четири. Летонија је последња без бодова.

"Ватрени" су овим тријумфом начинили велики корак на пласну на ЕУРО 2024. У наредном колу, 12. октобра дочекују Турску.

БОНУС ВИДЕО: ОРЛОВИ УШЛИ У АВИОН: Репрезентативци спремни за повратак у Београд