КАКАВ МЕЧ: Два гола у судијској надокнади, Партизан губио са 2:0, па победио

03. 09. 2023. у 21:56 >> 21:59

ФУДБАЛЕРИ Партизана гостовали су у 6. колу ИМТ-у на стадиону Вождовца. Узбудљив меч одигран добили су црно-бели након великог преокрета 3:2.

ФК Партизан

Лоше је меч почео по изабранике Игора Дуљаја, већ од шестог минута имали су домаћи вођство.

Квинси Мениг изгубио је лопту, уследила је контра. Александар Јовановић одбранио је иницијални ударац, на одбитак је натрчао Никола Вукић који је са осам метара послао лопту у мрежу голмана црно-белих.

Уследила је иницијатива Партизана. Аранђел Стојковић имао је сјајну прилику, а Милош Гордић изашао је као победник из тог дуела. Ређале су се прилике, Ксандер Северина, Квинси Мениг, Матеус Салдања, Алдо Калулу... Лако су долазили у прилику да шутирају, а најближи голу био је Мениг у самој завршници првог полугремена када је погодио стативу.

ФК Партизан

На исти начин отворили су црно-бели и друго полувреме - тоталном офанзивом, али и промашајима.

Нападао је гост, а домаћин је још једном у 56. минуту затресао мрежу. Никола Коџић нашао се на крају сјајног центаршута. Остао је заборављен од стране одбране, без много проблема матирао је Јовановића из срца шеснаестерца.

Могао је нешто касније Партизан да смањи заостатак, али гол Аранђела Стојковића је поништен због офсајда. Ипак, наду црно-велима у 70. минуту враћа Матеуш Салдања који је одлично искористио дубинску лопту Криситјана Белића.

ФК Партизан

Офанзива се исплатила у 90. минуту када је досуђен пенал за црно-беле. Оборен је Белић, а казнени ударац извео је Бибрас Натхо.

Иницијатива је настављена, а Николић је у 95. минуту потпуни преокрет црно-белима. Сјајно је шутирао искоса по десној страни за победу 3:2.

ИМТ - ПАРТИЗАН 2:3 (1:0) (Вукић 6', Коџић 56' - Салдања 70', Натхо 91', Николић 95' )

90+5' - Сјајан гол Николића. Шутирао је искоса за вођство црно-белих.

90+4' Наставио је гостујући тим са иницијативом, игра се сада искључиво пред голом ИМТ.

90' Шест минута продужен је меч.

90' Пенал за Партизан, оборен је Белић. Фудбалера Партизана нагазио је Глишић.

87' Велика шанса за Партизан. Салдања је промашио велику прилику за изједначење.

78'  Могао је ИМТ до трећег поготка, али је Радочај погодио пречку. Истрчао је готово са своје половине, искоса је опробао ударац и погодио оквир гола црно-белих.

70' ГОЛ! Феноменалан дубински пас Белића, примио је Салдања лопту грудима, окренуо се према голу и лако матирао Гордића

60' Аранђел Стојковић уписао се у стрелце. Матирао је Гордића. Након шута Салдање нашао се усамљен на другој страни, лако је одбитак послао у мрежу. Ипак, ништа од гола, након ВАР снимка, офсајд.

56' ГОЛ! Никола Коџић увећао је предност домаћина. Након сјајног центаршута остао је усамљен, без већих проблема савладао је Јовановића.

46' Иницијатива од старта Партизана. Имао је Кануте прилику за гол, промашио је.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+2' Имао је одличну шансу Квинси Мениг. Погодио је након ударца из даљине спољни део стативе.

45' Два минута продужено је прво полувреме.

39' ИМТ ради нешто што су "мањи" клубови ретко радили када воде против Звезде или Партизана. Играју "трактористи" пресинг на половини ривала.

36' Наставља са налетима Партизан, највећу прилику имао је Франк Кануте, шутирао је по земљи тик уз стативу из прекида, брани Гордић.

ФК Партизан

17' Офанзиван Партизан након примљеног гола, нападају превасходно по десној страни црно-бели, али не успевају да претерано угрозе Гордића.

10' Сјајно је покушао Аранђел Стојковић, а одлично реагује голман домаћина.

1' почео је меч, игра се у одличној атмосфери, први напад имао је ИМТ.

УОЧИ МЕЧА

Партизан у недељу као гост игра против ИМТ-а меч шестог кола Суперлиге, само неколико дана после елиминицаје из евротакмичења у баражу за Лигу конференције.

ИМТ је у претходном дуелу поражен на гостовању екипи ТСЦ минималним резултатом 1:0, а најпријатније изненађење лиге са да чека црно-беле који до сада нису играли једни против других у званичним мечевима.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Игор Дуљај: Играмо против једне од најмлађих екипа у лиги.

- Није добар тренутак. Испали смо из Европе, што наравно није похвално. Играмо против једне од најмлађих екипа у лиги, једног од најпријатнијих изненађења. Тим који је добио Чукарички са 3:0, а могли су да узму бодове и у Бачкој Тополи. Са друге стране, ово је последња утакмица пред паузу. Другачија је подлога у односу на ону на коју смо ми навикли. Међутим, изузетно важна утакмица за нас, посебно што смо пре тога имали два тешка гостовања против Војводине и Бачке Тополе, где смо одиграли одличне утакмице. Очекујем да ћемо и сутра одиграти онако како знамо и умемо. Оно што радује је да ћемо имати подршку навијача. Они ће подићи игру играча на виши ниво, рекао је Дуљај.

РЕЧ ТРЕНЕРА ИМТ - Небојша Јандрић: Нећемо се бавити њиховим проблемима

- Настављамо да радимо у складу са својим могућностима. У екипи је добра атмосфера и свесни смо да је сваки наредни сусрет нова шанса за доказивање, поготову ако се зна да већина играча није искусила шта значи играти Супер лигу. Никог не респектујемо, па макар се звао Партизан. Утакмици морамо прићи јасно са нашом идејом и концентрисано, а да ли ће бити довољно показаће развој ситуације на терену. Противник има озбиљан индивидуалан квалитет и са свим проблемима којима су оптерећени, неће нас заварати. Биће изузетно мотивисани да поправе утисак са претходне европске утакмице и знају да их победа доводи на чело табеле. Нећемо се бавити њиховим проблемима, то нас не интересује. Бићемо усредсређени да одговоримо на сваки њихов наговештај, односно морамо наћи начин како да парирамо на њихов индивидуални квалитет, рекао је Јандрић.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

МИТРОВИЋЕВ АЛ ХИЛАЛ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ УСПЕХА: Плави талас има прилику да освоји титулу без иједног пораза!

МИТРОВИЋЕВ АЛ ХИЛАЛ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ УСПЕХА: ''Плави талас'' има прилику да освоји титулу без иједног пораза!

УКОЛИКО данас остану непоражени против Ал Вехде у последњем колу Професионал лиге (20.00), фудбалери Ал Хилала ће освојити титулу без иједног пораза.

27. 05. 2024. у 14:12 >> 14:12

СВЕТ ОСТАО ЗАТЕЧЕН: Ево шта је Александер Зверев прво урадио када је победио Рафаела Надала на Ролан Гаросу

Рафаел Надал је изгубио већ у 1. колу Ролан Гароса, гренд слема који је остварао рекордних 14 пута, а онда се, пре његовог обраћања, десила једна емотивна сцена.

27. 05. 2024. у 18:57