ТУЖНА ВЕСТ ЗА ФУДБАЛ: Преминуо први освајач афричке Златне лопте

СВЕТ фудбала је данас сазнао ружну вест. У 77. години преминуо је Салиф Кеита, први освајач афричке Златне лопте у историји.

ТУЖНА ВЕСТ ЗА ФУДБАЛ: Преминуо први освајач афричке Златне лопте

ФОТО: Профимедиа

Светски медији су пренели вест о његовој смрти. Урадио је то и француски великан Олимпик Марсељ за кога је играо Кеита.

Фудбалер из Малија играо је на позицији центарфора, а најваћи део каријере провео је у Француској. У тој земљи је наступао и за Сент Етјен, са којим је освојио пет узастопних титула од 1967. до 1972. године.

Због сјајних партија које је пружао 1970. године, освојио је прву Златну лопту која је додељена на афричком контитенту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних самураја

СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних "самураја"

ПОСЛЕ дугог чекања, Холандија коначно започиње своју авантуру на Светском првенству 2026, а прва препрека у групи "Ф" биће увек неугодни Јапан (22.00). Дуел на "АТ&Т стадиону" у Арлингтону, Тексасу могао би одмах да покаже колико далеко обе селекције могу да догурају на овом турниру.

14. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

Увећање простате прогресивно се повећава након 60. године: Тулијим ласер од 200 вати пружа одличне резултате