ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ЈАВОР: Црно-бели уписали важну победу

27. 08. 2023. у 21:32 >> 20:26

ФУДБАЛЕРИ Партизана у петом колу Моцарт бет Суперлиге Србије дочекали су Јавор. Малобројни навијачи имали су прилику да виде сјајну фудбалску партију, а славио је Партизан резултатом 3:1.

ФК Партизан

Они који су се одлучили да дођу у Хумску били су у прилици да гледају динамичан и леп фудбал. Уз лепе голове и обиље прилика на обе стране.

Партизан је дошао до вођства у 22. минуту. Стрелац је био Квинси Мениг. Холанђанин је добро реаговао на дубинску лопту, те са ивице шеснаестерца пласирао јелопту у мрежу гостију.

Ређале су се прилике за црно-беле, а могао је  тим Игора Дуљаја у 39. минуту да увећа предност. Лепу акцију започео је Бибрас Натхо, проиграо је Матеуса Салдању. Успео је Бразилац да затресе мрежу, али је радост црно-белих кратко трајала Ненад Минаковић поништио је погодак због офсајда.

Два минута касније ухватили су гости на спавању одбрану црно-белих. Ибрахим Танко је послао по десној страни употребљив центаршут, нашао је Луку Гојковића.

Око везисте Ивањичана није било никога, опробао је ударац главом, а врхунски је одбранио Александар Јовановић чиме је сачувао вођство црно-белих.

Оно што није успео Гојковић, јесте Дино Долмагић. Десни бек Јавора повукао је лопту са своје половине, нико није изашао у блок, стигао је на 30 метара од гола и пласирао лопту под пречку Јовановића, играо се 49. минут.

Уследила је офанзива домаћина, контролисао је Партизан лопту, погодио је Алдо Калулу стативу, а потом је, неколико минута касније, лепо је Бибрас Натхо проиграо Аранђела Стојковића који је у 57. минуту поништио мајсторију фудбалера Јавора.

Више прилика у мечу имао је Матеус Салдања, У дуелу Бразилца и голмана гостију, излазио је као победник Страхиња Манојловић. Тако је било све до 69. минута када је Кристијан Белић фантастично проиграо Партизановог интернационалнца, а овај је увећао предност црно-белих 3:1.

Мирно је Партизан привео меч крају, те су црно-бели сада на табели на два бода заостатка у односу на Звезду, односно три у односу на ТСЦ, али са утакмицом мање.

Ток меча погледајте у наставку текста.

ПАРТИЗАН - ЈАВОР 3:1 (1:0)

(Мениг 22', Стојковић 57' Салдања 69'- Долмагић 49)

90' Четири минута продужен је меч.

82' - Испао је Саничанин, а Лу Бајере је несебично хтео да проигра саиграча у петерцу Партизана, погрешио је

76' Могао је Квинси Мениг да стави тачку на меч- Искоса је заломио и погодио пречку Манојловића. На одбитак је наишао Салдања који бива непрецизан.

69' ГОЛ Нова прилика за Салдању и још једном је Манојловић добро реаговао. Ипак, само неоклико секунди касније, немоћан је био голман гостију.

62' Никола Антић сјајно је опробао ударац из прекида, тик преко пречке Јовановића је шутирао.

57' Фантастично је Бибрас Натхо проиграо Стојковића који постиже првенац.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКАВ ГОЛ: Овако је Дино Долмагић затресао мрежу црно-белих на мечу Партизан - Јавор (ВИДЕО)

56' Добар центаршут Саничанина, а Алдо Калулу погодио је пречку.

54' Синиша Саничанин пробао је са велике удаљености, није био прецизан.

49 - ГОЛ Долмагић је шокирао домаћина. Повукао је десни бек Јавора лопту са своје половине, добио превише простора

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

47' Два фудбалера Партизана су могла до гола. Калулу је лепо послао лопту, Салдања и Мениг нису се разумели најбоље, а Михајло Илић је шутирао крај гола.

44' Матеус Салдања поново прети. Имао је добрих алтернатива поново, одлучио је да опроба ударац, безуспешно.

41' Ухватили су на спавању дефанзивце Партизана гости. Танко је проиграо Гојковића, он главом туче, брани Јовановић.

39'  Лепу прилику имао је Калулу,  није добро примио лопту, у наставку напада Натхо је проиграо Салдању за нови гол. Ипак, кратко је трајала Радост домаћина, гол је због офсајда поништен.

38' Могао је одмах на другој страни Јамајчанин, Кембел да казни промашај, нанизао је неколико играча, шутирао у гол Јовановића, лак је то плен био за Нишлију...

37' Шутирао је Салдања, високо преко гола. Деловало је да је било бољих решења.

31' Опао је ритам игре. Уследило је неколико прекида због повреда на обе стране, те није ни било простора за развој игре.

26' Немања Милетић искоса изводи прекид, брани Јовановић. Врховима прстију послао је лопту са спољне стране стативе.

24' Ређају се шансе. Сада је и Салдања шутирао, право у Манојловића.

22' ГОЛ! Партизан води, стрелац гола је Квинси Мениг. Фантастично га је проиграо Мениг, а Холанђанин је лепо пласирао лопту.

17' Доста офанзивнији Партизан. Манојловић се три пута нашао до сада на тешком испиту, али је био на висини задатка.

13' Центрирао је Кембпел, главом је тукао Гигић, крај гола.

9' Опробао је ударац Мениг, брани чувар мреже гостију. Опробао се у наставку и Саничанин, добро реагује одбрана.

ФК Партизан

6' По десној страни запретио је Гигић. Лепа прилика за госте. Ипак, офсајд.

4' Отворена игра на старту дуела. За сада без узбуђења.

1' Почела је утакмица у Хумској. Игра се пред неколико стотина навијача.

УОЧИ МЕЧА ПАРТИЗАН - ЈАВОР

ПАРТИЗАН - ЈАВОР (САСТАВИ)

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Илић, Саничанин, Антић – Белић, Кануте – Калулу, Натхо, Мениг – Салдања.

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић – Долмагић, Копитовић, Скоко, Милетић – Дукуре, Т. Петровић – Кембел, Гојковић, Танко – Гигић.

Партизан је у четвртак поражен од Нордсјеланда у квалификацијама за Лигу конференција резултатом 5:0. Прилику да залечи ране имаће у Хумској, против Јавора.

Црно-бели и Ивањичани последњи дуел одиграли су без победника. Резултат је био 3:3, а четири пре тога добио је Партизан (4:0, 1:0, 4:0, 6:2)

Партизан има утакмицу мање, а тренутно је петопласирани са седам бодова, у случају победе могу до треће позиције где ће претећи Вождовац који је јуче савладао Црвену звезду 3:2.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Игор Дуљај: Додатни мотив да навијачима вратимо дуг

- Све утакмице су много тешке после овако срамног пораза. Као и после Сабаха рекао сам да ћу тражити од тима да размишљају само о следећој утакмици, а то је сада Јавор. Екипа и ја смо свесни да ће бити много тешка утакмица, а имамо обавезу према људима који долазе да гледају Партизан и онима који су путовали 30 сати да нас бодре и 30 сати назад. Имамо додатни мотив, да навијачима вратимо дуг за тај сраман пораз у којем сам и сам учествовао. Биће веома тешко психолошки, међутим верујем у играче, да можемо да изађемо из било које тешке ситуације. Са друге стране биће одличан тренер Ћурчић који познаје Партизан, имају Гигића који нам је прошлу утакмицу задавао много проблема. Сви играчи Партизана када оду, увек нам задају проблеме, он ће бити један од најопаснијих. Без обзира ко буде играо, увек су нам задавали много проблема. У прошлој утакмици смо водили 3:1, па смо примили два гола, али најважније је како мој тим изгледа, истиче Дуљај

РЕЧ ТРЕНЕРА ЈАВОРА - Радован Чурчић: И ми смо изашли из тешког пораза

- Идемо на ноге апсолутном фавориту, без обзира на резултат који су направили у европској утакмици. Свесни смо њиховог квалитета. Трудимо се да се што боље припремимо за утакмицу, будемо концентрисани. Максимално смо били посвећени раду у овој седмици, и ми смо изашли из тешког пораза, не због квалитета противника, већ због грешака које смо направили на тој утакмици и скупо их платили. Јесмо били уздрмани, али мислим да се екипа кроз тренажни процес уздигла и мислим да ћемо дати све од себе. Да ли ће то бити довољно да одиграмо добру утакмицу и остваримо повољан резултат, видећемо, рекао је Чурчић.