РЕВОЛУЦИЈА! Жена седа на клупу мушке фудбалске репрезентације Енглеске
Холанђанка Сарина Вигман могла би да преузме мушки национални тим Енглеске.
FOTO: Tanjug/AP
Актуелна селекторка женске репрезентације те земље је, према првобитним наводима ЕСПН-а, главни фаворит да наследи Гарета Саутгејта на време за Мундијал 2026. године.
Те спекулације је потврдио и први човек фудбалског савеза ове земље Марк Билингем.
"Сарина Вигман врло вероватно ће заменити Гарета Саутгејта на месту селектора енглеске репрезентације. Срећан сам због ње и што јој иде јако добро. Сарина је најбоља особа да да наследи Саутгејта. Какве везе има што је жена, ако је најбољи кандидат", рекао је Билингем.
Вигманова бележи сјајне резултате за фудбалеркама Енглеске са којима не само да је освојила Европско првенство, него их је и увела у финале Светског првенства које је у току. Тамо ће им ривал у финалу у недељу бити Шпанија.
Пре тога је Вигманова била селекторка женске репрезентације Холандије са којом је такође освојила Европско и била вицешампион на планетарној смотри.
У међувремену, може се очекивати да Саутгејт, који је на клупи од 2016. године, предводи тим са клупе на Европском првенству 2024. године, након чега би Вигманова требало да преузме кормило.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕ, НЕ, САМО ТО НЕ! Црвена звезда сазнала ужасне вести пред први меч у квалификацијама за Лигу шампиона
Како је после меча Црвена звезда - Мачва наговестио Дејан Станковић, сада са сигурношћу можемо рећи - Раде Крунић не игра први меч за Звезду у квалификацијама за Лигу шампиона.
19. 07. 2026. у 12:22
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)