ПАРТИЗАН ПОСЛЕ ДРАМЕ ПРОШАО ДАЉЕ: Црно-бели након пенала елиминисали Сабах (ВИДЕО)

17. 08. 2023. у 23:57 >> 00:20

ФУДБАЛЕРИ Партизана успели су да се пласирају у плеј-оф Лиге конференција, пошто су после бољег извођења пенала елиминисали Сабах. После 120 минута игре било је 2:0, да би црно-бели славили након једанаестераца са 5:4.

Наставиће екипа из Хумске европску причу. Невероватна драма виђена је у Београду, али изабраници Игора Дуљаја су успели да остваре циљ и дођу на корак од групне фазе Лиге конференција.

Био је Партизан бољи ривал пред око 15.000 људи на стадиону и успео је да анулира предност из Азербејџана (0:2) и после велике борбе елиминише Сабах.

Црно-бели су до предности стигли у 30. минуту када је Салдања из другог покушаја савладао Иманова и донео предност домаћем тиму. Гости нису много претили у том делу меча, па је домаћину преостало да дође до другог гола. То је у наставку меча успео да уради.

Домаћин је успео до 2:0 да стигне након сјајне сналажљивости Натха. Извео је слободан ударац искоса са десне стране и изненадио је чувара мреже гостију и изазвао радост на трибинама.

Од тог тренутка није било много узбуђења, деловало је као да сви чекају продужетке и пенале. А тамо узбуђењима није било краја.

Сабах је имао једну опасну прилику када је Јовановић добро интервенисао. Потом је Партизану ситуацију додатно отежао Кристијан Белић који је у размаку од свега неколико минута у другом продужетку зарадио два жута картона. Ипак, гости ни тада нису успели да озбиљније запрете, па су пенали морали да одлуче ко иде у плеј-оф.

Када су пенали у питању за домаћина су погађали Павловић, Николић, Калулу, Антић и Баждар. За госте су прецизни били Исајев, Апе, Хуријев, Кристијан, док је Аласгарова два пута морао да надмудри Јовановић (први пенал поновљен због тога што је раније изашао са линије) и одведе Паритзан даље.

Црно-бели ће наредног четвртка од 19 сати гостовати Нордшеланду у првој утакмици. Реванш је на програму 31. августа у Хумској.

Партизан - Сабах 2:0 (1:0) пеналима 5:4

Стадион: Партизана. Гледалаца: око 15.000. Судија: Бартош Франковски (Пољска). Стрелци: Салдања у 30, Натхо у 58. (Партизан). Црвени картон: Белић у 116. минуту.

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте (од 64. Шћекић) - Северина (од 82. Баждар, Натхо (од 82. Николић), Мениг (од 72. Калулу) - Салдања (од 110. Павловић).

Сабах (4-5-1): Иманов - Сејдијев, Хадуди, Шакла (од Иразабал), Летић (од 102. Алакбаров) - В. Тил (од 78. С. Нуријев), Кристијан, Исајев Маргарита (од 63. Алсагаров), А. Нуријев (од 78. Муталимов) - Волков (од 74. Апе).

Пенали: Партизан - Сабах 2:0 (5:4)

5:4 - Каква штета за Партизан. Јовановић је зауставио ударац Аласкарова, али је изашао раније са линије, па ће пенал бити поновљен. И други покушај играч гостујућег тима је успео да укроти Јовановић.

5:4 - И Самед Баждар наставља серију голова. Овога пута је Иманов прочитао страну, али опет није успео да заустави ударац.

4:4 - Идентично као Антић је пенал извео Кристијан. Сви су до сада били прецизни.

4:3 - Прециза је и Антић. Лопта је отишла у једну, а голман у другу страну.

3:3 - Одличан пенал је извео Нуријев. Голман домаћег тима није могао ништа да уради у овој ситуацији.

3:2 - Сигуран је и Алдо Калулу. Надмудрио ја чувара мреже гостију и донео опет предност Партизану.

2:2 - Велика срећа за госте. Јовановић је закачио лопту, али је лопта после ударца Апеа ипак завршила у мрежи.

2:1 - Погађа и Николић. Прочитао је Иманов страну, но није успео да одбрани ударац нападача црно-белих.

1:1 - Није било репризе из Бакуа када је Јовановић зауставио ударац Исајева. Сада га је надмудрио фудбалер Сабаха.

1:0 - Први пенал је извео Андрија Павловић и био је прецизан. Закуцао је лопту у гол гостију.

Други продужетак: Партизан - Сабах 2:0 (прва утакмица 0:2)

120+2' - Драма у Хумској ће достићи још већи врхунац пошто ће пенали одлучити ко иде у плеј-оф квалификација за Лигу конференција.

120' - Опасно је прошао по десној страни један играч гостију. Оштро је центирао, но добро је Јовановић био постављен и избацио је лопту у корнер.

116' - Партизан ће са десет играча завршити утакмицу, пошто је Кристијан Белић због прекршаја над Исајевом зарадио други жути картон.

110' - Мораће да се укаже прилика Хадудију коме је крв на лицу након што га је Шћекић нехотице закачио ногом приликом једног дуела.

107' - Жути картон добио је Кристијан Белић због оштрог старта на средини терена. Није било дилеме за Франковског који га је одмах уписао у бележницу.

106' - Почео је други продужетак у Хумској!

Први продужетак: Партизан - Сабах 2:0 (прва утакмица 0:2)

105' - Крај првог продужетка. Уколико у наредних 15 минута не буде голова пенали ће решавати путника у плеј-оф квалификација за Лигу конференција.

101' - Најбоља прилика за госте на утакмици. Телур је шутирао волеј ударцем, али се одличном парадом истакао Јовановић.

Игор Дуљај/ФОТО: М. Вукадиновић

96' - Осим два корнера за црно-беле ништа вредно помена се није десило на старту првог продужетка.

91' - Почео је први продужетак на стадиону Партизана.

Друго полувреме: Партизан - Сабах 2:0 (прва утакмица 0:2)

90+10' - Партизан је успео да анулира предност из Азербејџана, али играће се продужеци и тек после 120 минута, а можда и пенела ће бити познато ко иде на ноге Нордшеланду.

90+5' - Остао је Летић сам на левој страни, центрирао је из прве, главом је потом шутирао Нуријев. То је урадио лоше и лопта је отишла преко гола.

90+1' - Судија из Пољске је одлучио да продужи друго полувреме за осам минута. Одмах је Калулу на самом почетку надоканде да се нађу у стопостној прилици, но играч из ДР Конга је дао јак фор и лопта је завршила у рукама Иманова.

83' - Први жути картон је показао Франковиски играчима Партизана. У његовој бележници се нашао Александар Шћекић који је раније заменио Френка Канутеа.

82' - Мењао је Игор Дуљај. Натхо и Северина су завршили утакмицу, а на терену су Немања Николић и Самед Баждар.

РАДОСТ Бибарс Натхо/ФОТО: М. Вукадиновић

70' - Сјајан ударац Илића из даљине, али Иманов и пречка су успели да зауставе покушај штопера домаћег тима и тако спрече да на семафору стоји 3:0.

62' - Добра прилика за Сабах. Воклов је за најинсу био бржи од дефанзиваца црно-белих. Ипак, добро је постављен био Јовановић и засутавио је покушај Грузина.

58' - Мајсторија Натха. Какав гол је постигао Израелац. Био је слободан ударац искоса са десне стране. Лоше је поставио живи зид Иманов, искористио је искусни везиста и генијално надмудрио голмана гостију.

55' - Од прилике младог играча црно-белих узбуђења нема. Чак шта више делује да тим из Бакуа има више лопту у ногама.

48' - Тукао је Михаило Илић главом, али добро је био постављен чувар мреже Сабаха и успео је да заустави покушај штопера Партизана.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској. Тренери нису ништа мењали у паузи.

Прво полувреме: Партизан - Сабах 1:0 (прва утакмица 0:2)

45+3' - Крај првог полувремена!

45+2' - Умало да дође до промене резултата. Илић је стигао до лопте пре голмана гостију, ипак његов ударац није био довољно добар да заврши у мрежи.

40' - Сабах је бољи ривал од тренутка када је домаћин повео. Нема превелике опасности по гол црно-белих, но лопта је више у ногама гостију.

34' - Доста среће су имали црно-бели. Гужва је била у казненом простору домаћих. Ипак, на крају је лопта завршила у рукама Александра Јовановића.

30' - Крунисао је Партизан бољу игру и дошао је до предности. Зауставио је голман гостију ударац Менига, након тога и први покушај Салдање, али је онда Бразилац успео да матира Иманова.

26' - Пробио је по десној страни Салдања, потом га је непрописно зауставио Хадуди и зарадио жути картон. Из слободног ударца није било опасности по гол вицешампион Азербејџана.

21' - Још један опасан напад Партизана. Натхо се нашао у шанси, али се спетљао у кључном моменту, и лопта је отишла поред гола.

15' - Нова велика шанса за домаће. Кануте се изборио за одличну позицију, лоше је шутирао са леве стране и лопта је отишла поред гола, па до промене резултата није дошло.

9' - Прва прилика у Хумској. Шутирао је Кануте главом после центаршута Натха, но погодио је пречку. Први жути картон на утакмици добио је фудбалер гостију Бојан Летић.

4' - Било је незгодно испред гола црно-белих. Запретио је тим из Бакуа и извео први корнер, али успео је састав Игора Дуљаја да се одбрани.

2' - Почела је утакмица у Хумској. Одмах је виђен опасан налет домаћег тима, али ипак превелике опасности по гол гостију није било.

Уочи меча:

Нису одиграли добар меч изабраници Игора Дуљаја пре седам дана у главном граду Азербејџана и вицешампион те земље је заслужено тријумфовао.

Ипак, црно-бели ће пред својим навијачима покушати да анлулирају предност од два гола и на тај начин наставе европски пут. Јасно је да то неће бити нимало лако, јер је ривал у првом сусрету показао да никако није за потцењивање.

Бољи из овог двомеча на последњој препреци пред улазак у групну фазу најмлађњег европског такмичења одмериће снаге са бољим из дуела Нордшеланд - ФЦСБ (први меч 0:0).

Састави тимова:

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте - Северина, Натхо, Мениг - Салдања.

Сабах (4-5-1): Иманов - Сејдијев, Хадуди, Шакла, Летић - В. Тил, Кристијан, Исајев Маргарита, Нуријев - Волков.

БОНУС ВИДЕО: Дуљај након победе над Радничким: Раније смо овакве мечеве губили, сада смо добили на карактер