КАКВА ЛУДНИЦА: Сити освојио историјски трофеј, Гудељ трагичар

А. И.

16. 08. 2023. у 23:00 >> 23:14

МЕЧ Суперкупа Европе између Манчестер ситија и Севиље донео је јако узбудљиву представу, навијачи су имали прилику да уживају у атрактивном и динамичном фудбалу, а мегдан је решен након пенал серије 5:4 (1:1). Тиме су "грађани" први пут у историји освојили трофеј у поменутом такмичењу под окриљем УЕФА, у коме се састају освајачи Лиге шампиона и Лиге Европе.

Танјуг/АП

Имаће Севиља за чиме да жали, и то не само због тога што је последњи пенал лоше извео српски репрезентативац Немања Гудељ. Иако су Шпанци били у подређеном положају када је контрола поседа у питању, показали су да је квалитет битнији од квантитета. Манчестер сити је имао током већег дела меча чак 72 процената времена лопту у својим ногама, али је до вођства у првом полувремену дошла шпанска екипа.

Играо се 25. минут када је освајач Лиге Европе повео . Јусеф Ен Несири је одлично реаговао на центаршут Маркоса Акуње, те је главом погодио доњи леви угао Едерсоновог гола (ВИДЕО).

Танјуг/АП

Имао је у другом полувремену Несири прилику да израсте у комплетног хероја црвених. Изашао је након додавања Хесуса Наваса сам пред голмана Ситија, а шутирао је из непосредне близине - право у Бразилца.

Само три минута касније, у 63. минуту казна је стигла на другој страни. Након одличног центаршута млади репрезентативац Енглеске Палмер био је један од тројице који су побегли задњој линији ривала, те је успео главом да матира Бонуа - 1:1 (ВИДЕО).

Танјуг/АП

Нову прилику за искупљење Ен Несири имао је у 65. минуту. Из готово пресликане ситуације поново је изашао пред голмана ривала, а шутирао је изнова право у Едерсона.

Наставили су "грађани" да ређају шансу за шансом у наставку, видело се да свим силама желе да покупе цео плен, али до тријумфа у 90 минута нису успели да дођу - већ једанаестерцима.